ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Reumatyzm mięśni schorzenie także ludzi młodych

Przewlekłe choroby stawów zazwyczaj kojarzone są z osobami starszymi. Jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej, ponieważ dolegliwość ta dotyka również ludzi młodych. Największym problemem tego stanu jest fakt, że reumatyzm mięśni jest nieuleczalny, co często wpływa na codzienne funkcjonowanie chorych.

Odpowiednie leczenie to szansa dla młodych

Reumatyzm mięśni często diametralnie zmienia życie wielu cierpiących na to schorzenie osób. Niejednokrotnie młodzi pacjenci muszą zrezygnować z dotychczasowego stylu życia właśnie z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów. Oprócz dolegliwości fizycznych może pojawić się też depresja spowodowana pewnym stopniem wykluczenia ze społeczeństwa.

Dobra wiadomość jest, że jeżeli choroba zostanie prawidłowo zdiagnozowana, można podjąć leczenie. Pozwoli ono na łagodzenie spowodowanego tym cierpienia, a co za tym idzie możliwe, jest normalne funkcjonowanie. Chory nie będzie musiał rezygnować z pracy, spotkań ze znajomymi, a nawet z założenia rodziny, co bardzo często się zdarza.

Należy wiedzieć, że problem nie dotyczy tylko samego bólu, ale i utrudnia wykonywanie podstawowych czynności. Samodzielne jedzenie czy ubieranie się to dla wielu ludzi wyzwanie, któremu nie zawsze są, w stanie podołać. Przekłada się to na gniew i wrażenie, że chory został z tym sam.

Fizjoterapia potrafi powstrzymać chorobę

Oprócz popularnego stosowania leków przeciwzapalnych dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty. Wykonywanie ćwiczeń może nawet powstrzymać dalsze postępy choroby. Daje to także szanse na przywrócenie funkcji co niektórych stawów objętych chorobą.

Oczywiście to czy fizjoterapia będzie w stanie pomóc, zależ od tego, jak bardzo i szybko, postępuje reumatyzm. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, jak najszybsze rozpoznanie co nam, dolega. Nie warto bagatelizować, chociażby najmniejszych objawów, nawet pomimo tego, że mogą one nie sygnalizować poważnych chorób.

Konkretne zabiegi, które są w stanie przynieść pacjentowi ulgę to masaż klasyczny, wodny, termoterapia i kinezyterapia. Jeśli ktoś ma taką możliwość to, powinien skorzystać też z możliwości pobytu w uzdrowisku. Tam z pomocą wielu specjalistów stan naszego zdrowia na pewno ulegnie poprawie.

Czy reumatyzm wpływa na długość życia?

Wiele osób, które usłyszą diagnozę, zaczyna się zastanawiać czy ich długość życia się skróci. Reumatoidalne zapalenie stawów, jak każda inna choroba może mieć wpływ na to ile będziemy żyli, ale tylko wtedy, gdy nie podejmiemy leczenia.

W przeciwnym przypadku, gdy leczenie zostanie rozpoczęte od razu po tym, jak się, chory dowie się co mu, dolega nie, musi się martwić tym, że przedwcześnie umrze. Ważne jest, żeby leczenie przebiegało prawidłowo, ponieważ właśnie to umożliwi normalne życie.

Często lekarze zlecają także inne badania mające na celu wykluczenie chorób nowotworowych itd. Tutaj istotne jest też doświadczenie lekarza, ponieważ poniekąd wpływa to na długość trwania diagnozy. Dobrym pomysłem jest korzystać z porad lekarzy, którzy już się specjalizowali w tej dziedzinie.