ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

krem z kwasem hialuronowym
Uroda

Dla kogo będzie odpowiedni krem z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest powszechnie znany i używany jako składnik kremów do twarzy, pod oczy i balsamów do ciała. Czy wiesz, co sprawia, że jak tak skuteczny? Jeśli masz wątpliwości czy go używać, czy też nie, przekonaj się o jego dobroczynnych właściwościach.

Kwas hialuronowy przyciąga cząsteczki wody

Jego podstawowa i najważniejsza właściwość jest taka, że jest on silnie higroskopijny, co oznacza, że jego jedna cząsteczka zwiąże nawet do 250 cząsteczek wody. Jest to doskonały wynik, który wpływa na to, jak mocne właściwości nawilżające posiada. Bardzo często stosuje się go w kosmetykach w różnej formie. Jedna z nich to niskocząsteczkowa, a druga to wysokocząsteczkowa. Wtedy ma wzmocnione działanie i wnika zarówno wgłąb skóry, jak i zostaje na jej powierzchni. Kremy z różnymi postaciami kwasu hialuronowego, mają mocne działanie, które bardzo szybko widać w postaci efektów na skórze. Już po krótkim czasie stosowania takiego kremu lub serum, skóra jest wyraźnie gładsza, a po paru tygodniach zmarszczki zaczynaja się spłycać. Ten efekt jest bardzo ważny z punktu widzenia estetyki i to właśnie to wiele kobiet wskazuje jako jego najważniejszą cechę.

Ważne fakty na temat kwasu hialuronowego

Jeśli chodzi o jego pozyskiwanie to dzieje się to za pomocą metod biotechnologicznych. Warto jednak dodać, że występuje on naturalnie w skórze, jako składnik skóry właściwej. Obok kolagenu i elastyny jest jednym z najważniejszych składników, wpływających na kondycję skóry. Jego główne zadanie to intensywne nawilżanie skóry, wygładzanie jej powierzchni, wypełnianie i zmniejszanie drobnych zmarszczek. Zmarszczki pojawiają się już po 25 roku życia i co dekadę pojawia się nowa grupa zmarszczek. Pierwsze z nich to zmarszczki mimiczne, powstające na skutek ruchów mięśni twarzy. Po 30 i 40 roku życia dalej postępuje proces ich powstawania, a dalej jest już znacznie bardziej nasilony. Dlatego dobrym nawykiem jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych już po 25 roku życia. Czy warto stosować krem z kwasem hialuronowym? Zdecydowanie tak, bo tylko aktywne składniki mają szansę przynieść długotrwałe rezultaty. 

Dobierz krem do potrzeb swojej skóry

Kto powinien używać kremu z kwasem hialuronowym? Ze względu na to, że występuje on także naturalnie w skórze, to przyjmowanie go w kosmetykach jest bezpieczne. To właśnie po 25 roku życia, można stosować go bez ograniczeń, a tak naprawdę i wcześniej, ze względu na jego silne właściwości nawilżające. Większość rodzajów cery wymaga regularnego nawilżania, dlatego ma on tak szerokie zastosowanie. Poza tym ma silne właściwości przeciwzmarszczkowe i jest delikatny w działaniu. Jako substancja dobrze tolerowana przez skórę, jest popularny zarówno wśród osób szukających nawilżenia skóry, jak i terapii anti age, a także ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Na dzień można stosować krem nawilżający z kwasem hialuronowym i filtrami UV, a na noc intensywne serum z hialuronem. Działanie nocne serum jest szczególnie ważne dla skóry, bo w okresie regeneracji nocnej, przyjmuje ona najwięcej składników aktywnych.