ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Oszczędność czasu i pieniędzy w codziennej pielęgnacji skóry, czyli o rękawicy do demakijażu

Rękawicę do demakijażu zdecydowanie warto mieć w swojej kosmetyczce. Przyda się ona i w domu i w podróży. Jest to bardzo prosty sposób na dokładne oczyszczenie skóry. Rękawica do demakijażu zapewnia odpowiednią pielęgnację bez względu na rodzaj cery i może być używana każdego dnia.

Magiczne działanie rękawicy

Specjalne rękawice zostały zaprojektowane w taki sposób, by ich miękkie włókna przyciągały do siebie pozostałości makijażu oraz zanieczyszczenia. Używanie tego produktu jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy odrobinę zwilżyć go pod ciepłą wodą. Rękawicę przykładamy do twarzy i zmywamy makijaż okrężnymi ruchami, tak samo, jak robi się to zwykłymi wacikami. Przy okazji skóra zostaje delikatnie wymasowana i pobudzone zostaje krążenie. Rękawica do demakijażu jest w 100% bezpiecznym produktem, który zalecany jest nawet dla osób borykających się z problemami skórnymi takimi jak atopowe zapalenie skóry. Rękawica po każdym użyciu musi zostać przeprana.

Nie ma nic ważniejszego od oczyszczenia

Każda kosmetyczka i każdy dermatolog powie, że w codziennej pielęgnacji nie ma nic ważniejszego od dokładnego zmycia makijażu. Absolutnie nigdy nie wolno dopuścić do sytuacji w której kładziemy się spać z makijażem! Skóra na noc musi być perfekcyjnie oczyszczona, w przeciwnym razie wywołamy szybsze procesy starzenia, a do tego pojawić się mogą liczne wypryski. Rękawica do demakijażu zdecydowanie ułatwia codzienne oczyszczanie skóry. Dzięki niej można to zrobić szybko i skutecznie. Zakup takiej rękawicy to również oszczędność pieniędzy, ponieważ nie trzeba już kupować innych produktów do demakijażu takich jak mleczka, toniki czy peelingi.

Rękawica do demakijażu jest eko!

Istotną zaletą rękawicy jest również fakt, że jest ekologiczna. Jest to produkt wielorazowego użytku. Makijaż jest usunięty całkowicie, naprawdę nie potrzeba żadnych dodatkowych środków, nawet przy makijażu wodoodpornym! Produkt ten można używać około 3 miesięcy. Wystarczy pamiętać o tym, żeby każdego dnia dokładnie go przeprać, najlepiej w łagodnym mydle bądź środkach specjalnie do tego dedykowanych.

Idealna w podróży

Lecąc w podróż za granicę, naszą kosmetyczkę często ograniczają przeróżne limity. W bagażu podręcznym można mieć tylko kilkanaście mililitrów płynów (w zależności od rodzaju linii lotniczych), a w dużej walizce choć limity są większe – liczy się ciężar. A wszystkie płyny do demakijażu i pielęgnacji skóry potrafią wbrew pozorom sporo ważyć. Rękawica do demakijażu sprawia, że ten problem po prostu znika, a w kosmetyczce robi się sporo miejsca. Jeden produkt, a jego działanie zastępuje kilka innych. Jak sami producenci często wskazują, rękawica to produkt 5w1. Zastępuje płyny dwufazowe, żele myjące, mleczka, waciki kosmetyczne i płyny micelarne. Rękawica do demakijażu to oszczędność czasu i pieniędzy, a jej zadanie to nie tylko usunięcie makijażu, ale również delikatny peeling, usunięcie nadmiaru sebum, dokładne oczyszczenie i naturalne zmatowienie.