ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

radiofrekwencja
Uroda

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa, zwana inaczej termoliftingiem to bardzo popularny zabieg wykonywany w większości klinik medycyny estetycznej. Termolifting stanowi metodę stosowaną do zwiększania napięcia skóry oraz usuwania zmarszczek i blizn, szczególnie po trądziku. Zabieg ten służy również do usuwania rozstępów. Jak widać zabieg ten posiada wiele zastosowań, dlatego nie powinien nikogo dziwić fakt, że tak wiele kobiet decyduje się na wykonanie radiofrekwencji mikroigłowej, w celu poprawy swojej cery. Na czym polega zabieg termoliftingu, jakie są jego zalety oraz dlaczego warto się na niego zdecydować? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi połączenie dwóch technik, a mianowicie radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Radiofrekwencja polega na oddziaływaniu na skórę falą elektromagnetyczną o radiowej częstotliwości, która stymuluje regeneracje tkanek poprzez ich ogrzewanie. Podczas ogrzewania tkanek obkurczają się włókna kolagenowe i zachodzą procesy tworzenia nowego kolagenu.
Mikronakłuwanie z kolei, to nakłuwanie skóry mikroigłami, które stymulują regenerację tkanek poprzez ich uszkodzenie mechaniczne. Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi połączenie dwóch wymienionych wyżej technik, co pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania obu tych technik osobno.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg termoliftingu?

Zabieg ten przeznaczony jest przede wszystkim osobom, które borykają się z problemem wiotkiej skóry. Ponadto przy pomocy termoliftingu możliwe jest usunięcie rozstępów na udach, pośladkach i brzuchu. Warto również zdecydować się na termolifting jeśli posiadamy blizny po trądziku.
Oprócz wyżej wymienionych zastosowań radiofrekwencja mikroigłowa Poznań stosowana jest również w celu redukcji zmarszczek, likwidacji cellulitu oraz modelowania sylwetki.

Jakie są zalety tego zabiegu?

Do największych zalet tego zabiegu bez wątpienia należą mała inwazyjność, wysoka skuteczność oraz bardzo krótki czas rekonwalescencji. Zabieg ten jest bezpieczny, można wykonywać go przez cały rok, a po jego wykonaniu można bez problemu wykonywać wszystkie dotychczasowe obowiązki, bez konieczności odpoczywania.
Zabieg ten jest ciekawą alternatywą dla wszystkich zabiegów wykonywanych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, który można stosować wyłącznie w okresie od jesieni do wiosny, ze względu na zbyt silne promieniowanie słoneczne w trakcie sezonu letniego. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie powoduje wysięku krwi oraz zmiany kolorytu skóry. Co prawda po samym zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona oraz widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, ale znikają one samoistnie po kilku dniach od zabiegu.