ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Jaki jest odpowiedni podkład na zimę?

Każda kobieta dba o to, by niezależnie od panujących na zewnątrz warunków wyglądać zawsze pięknie i promiennie. Dobór odpowiednich kosmetyków to zdecydowanie podstawa dobrego makijażu. Niestety znalezienie specyfiku idealnego nie jest wcale łatwą sprawą.

Nie tylko krem

Zapewne każda z nas wie o tym, że rodzaj kosmetyku nakładanego na twarz powinien być bezwzględnie dopasowany do rodzaju cery. Na rynku dostępne są specyfiki dedykowane paniom w różnym wieku, których skóra boryka się z różnymi problemami. Jednak dobrze dobrany krem nie zagwarantuje nam nieskazitelnego makijażu przez cały dzień. Aby cieszyć się doskonałym wyglądem przez cały dzień, należy sięgnąć po odpowiedni podkład.

Podkład na zimę nie tylko dla ozdoby

O ile latem pielęgnacja cery nie stwarza nam większych problemów, a makijaż oparty jest głównie na lekkich podkładach i pudrach, mających za zadanie podkreślenie naszego naturalnego piękna, o tyle w okresie zimowym przed make-upem stawiane są zdecydowanie większe wymagania. W czasie, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury i hula zimny wiatr, a w pomieszczeniach dzięki ogrzewaniu uzyskujemy bardzo suchy klimat, nasza cera domaga się skutecznej ochrony na wielu płaszczyznach. Zima to doskonały okres na zaprzyjaźnienie się z podkładami o cięższej konsystencji, które nie tylko zadbają o nasz wygląd w ciągu pierwszych godzin od nałożenia, ale będą także spełniać rolę bariery ochronnej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi przez cały dzień. Podkład na zimę to jeden z najważniejszych kosmetyków. Od jego składu zależy jak nasza skóra przetrwa chłodne, surowe warunki na dworze i suchą atmosferę sztucznie ogrzewanych pomieszczeń.

Podkład idealny, czyli jaki?

Jak już wspomnieliśmy pierwsza kwestia, którą należy wziąć pod uwagę to typ cery. To od jej stanu i jej indywidualnych potrzeb zależy konsystencja kosmetyku, który będzie dla nas odpowiedni. Jednak wybierając podkład na okres zimowy, należy pamiętać, że nawilżanie jest wskazane nie tylko dla cery suchej. W chłodne miesiące większość czasu spędzamy w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, które mogą prowadzić do przesuszania skóry. Także mróz stanowi nie lada wyzwanie dla naszej cery. W takim wypadku stosowanie silnie matujących specyfików dla cery mieszanej czy tłustej niekoniecznie okaże się dobrym wyborem. Skóra problematyczna także potrzebuje odpowiedniego poziomu nawilżenia, by z powodzeniem chronić się przed przesuszaniem.
Kolejna kwestia to oczywiście dobór koloru podkładu. O ile nie korzystamy regularnie z solarium i stawiamy na naturalny wygląd, warto pamiętać, że wraz ze zniknięciem silnego słońca nasza cera traci swój wakacyjny odcień. Dlatego też na chłodne miesiące warto wybrać podkład o ton jaśniejszy od tego stosowanego w czasie lata. Jednak mimo mniejszej ilości słońca w ciągu dnia nie należy ignorować szkodliwego wpływu promieniowania na naszą cerę. Tak jak latem, tak i zimą stosowane przez nas kosmetyki powinny zawierać odpowiednie filtry, które ochronią naszą skórę i pozwolą jej bezpiecznie i pięknie prezentować się światu przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.