ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

jak oczyścić organizm - poradnik
Uroda

Jak oczyścić organizm?

Z całą pewnością każdemu człowiekowi zależy na dobrym zdrowiu oraz samopoczuciu. Dlatego powinien on stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, a także w regularny sposób spożywać posiłki. W tym procesie bardzo istotny jest również detoks organizmu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat oraz poznać pewne sprawdzone sposoby, jak oczyścić organizm. Ponadto też podpowiadamy, po czym poznać, że organizm się oczyszcza oraz jak oczyścić organizm w jeden dzień. 

5 sprawdzonych sposobów, jak oczyścić organizm

Sauna

Pierwsza propozycja i zarazem odpowiedź na pytanie, jak oczyścić organizm, to coś dla miłośników wysokich temperatur. W celu naturalnego oczyszczenia organizmu warto skorzystać z takiego rozwiązania, jak sauna. Dzięki temu z ciała człowieka poprzez pot zostaną usunięte wszystkie niepożądane substancje. Dodatkowo będzie miał on możliwość odpoczynku oraz zrelaksowania się, co na pewno również w bardzo korzystny sposób na niego wpłynie. Sauna jest polecana również wszystkim osobom, które zmagają się z problemem nadmiernych kilogramów. Oprócz tego ta metoda doskonale wpływa na stan skóry każdego człowieka.

Jak oczyścić organizm - 5 sposobów

Zioła oczyszczające

W celu skutecznego i naturalnego oczyszczenia organizmu można również zastosować różnego rodzaju zioła oczyszczające. Wśród nich można na przykład wymienić zieloną herbatę, a także takie zioła jak bratek trójbarwny, mniszek lekarski, a także pokrzywa. Zioła oczyszczające najlepiej spożywać w formie naparów, ponieważ jest to najlepsza forma w celu oczyszczenia organizmu. Jednak w obecnych czasach w aptekach można znaleźć również różnego rodzaju suplementy diety, które będą posiadały w swoim składzie bardzo korzystne substancje aktywne.

Dieta sokowa

Oto nasza kolejna propozycja odpowiedzi na pytanie, jak oczyścić organizm. Wśród różnych sposobów, dzięki którym w korzystny sposób można przeprowadzić detoks, warto wymienić dietę sokową. Z całą pewnością będzie ono bardzo korzystne dla wielu osób, dlatego warto się nad nim zastanowić. Podczas takiej kuracji dozwolone jest jedynie spożywanie soków, które są wykonane z różnego rodzaju owoców oraz warzyw. Dieta może na początku trwać jeden dzień, jednak można także stosować dłuższe kuracje. Zależy to od indywidualnego przypadku.

Dieta owocowa

Kolejnym rozwiązaniem, które bez większych problemów można zastosować podczas oczyszczania organizmu jest dieta owocowa. Podczas niej dozwolone jest spożywanie zróżnicowanych owoców w różnych formach. Mogą być one zarówno pieczone i gotowane, jak i duszone czy też spożywane w formie surowej. Owoce powinno się spożywać od sześciu do ośmiu razy dziennie, ponieważ przy takiej częstotliwości nie będzie się odczuwało głodu. Warto skorzystać z takiego sposobu na oczyszczanie się.

Dieta oczyszczająca

Ostatnia z naszej listy propozycji, jak oczyścić organizm, jest dieta oczyszczająca. Na czym ona polega i jak ją przeprowadzić? Może ona trwać nawet dłużej niż jeden dzień. Zalecana długość tego rodzaju kuracji wynosi od dziesięciu do czternastu dni, co zależne jest od indywidualnych preferencji. Dieta opiera się przede wszystkim na spożywaniu określonych produktów w konkretne dni. Zaczyna się od owoców oraz warzyw, a następnie wprowadza się do swojego jadłospisu również inne produkty. Warto o tym pamiętać podczas komponowania diety. Inna, popularna ostatnimi czasy metoda na detoks organizmu to post wodny.

Po czym poznać, że organizm się oczyszcza?

Czy istnieją jakieś sygnały, po czym da się poznać, że organizm się oczyszcza?  Są to dość typowe i stosunkowo często występujące objawy, takie jak problemy z wypróżnianiem się, gazy i wzdęcia. Inne sygnały to zmiana zapachu skóry lub inny zapach z ust. Objawy te szybko ustępują, by w końcu mieć dużo zdrowiej wyglądającą skórę, więcej energii i lepsze samopoczucie: fizyczne i psychiczne. 

po czym poznać że organizm się oczyszcza

Jak oczyścić organizm w jeden dzień?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak oczyścić organizm w jeden dzień i czy to w ogóle możliwe i warto podjąć ten trud? Tak, wiele dietetyków i blogów o zdrowym odżywianiu poleca wówczas jednodniową dietę opartą wyłącznie na 1 składniku. Może to być owoc cytrusowy lub warzywo (popularna jest kapusta), aczkolwiek wykluczone jest mięso.

Niektórzy poszerzają to o jedną kategorię produktową – np. różnego rodzaju cytrusy w różnej formie, sałatki, soku, koktajlu. Popularne do jednodniowego oczyszczania gatunki to pomarańcze, mandarynki, grejpfruty i cytryny. Taki monotonny jadłospis przez dobę oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga jelita w usuwaniu z nich resztek pokarmowych i złogów. Oczyszczanie organizmu w jeden dzień polega na usuwaniu zalegających w jelitach resztek pokarmowych i toksyn. Producenci zdrowych soków także mają w swoich ofertach jednodniowe zestawy do detoksu – warto sprawdzić lokalnych dostawców takich rozwiązań.