ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

kawa
Lifestyle

Kawa Bazzara – daj się zaskoczyć tej włoskiej kawie

Jeden z najpopularniejszych napojów świata to kawa, który swoimi początkami spożywania w krajach Europy sięga wiele wieków wstecz. Obecnie na rynku producentów kaw znajdziemy wiele najróżniejszych marek, wśród nich jednak na szczególną uwagę zasługuje kawa Bazzara.

Kawa – historia tego napoju

Pierwsze wzmianki na temat rośliny kawy pochodzą sprzed 2000 lat z Etiopii. Wtedy jednak spożywano ziarna z masłem i solą. Dopiero w Jemenie pojawia się w formie napoju, gdzie ziarna kawy dotarły tam najprawdopodobniej za sprawą kupców. W roku 1554 w Stambule zostaje otwarta pierwsza kawiarnia na świecie. Pierwsze kawiarnie na terenie Europy pojawiają się w Anglii. Pierwsza z nich zostaje otwarta w Oxfordzie w 1650 roku. Kawa szybko się rozprzestrzenia po Europie i świecie i trafia na dwory królewskie i arystokratyczne. Gdy otwierano pierwszą kawiarnię w Paryżu w 1671 roku, w tym czasie w Anglii istniało ich już ponad 3 tysiące. Na skutek tak wielkiego polubienia kawy przez Europejczyków zainteresowano się jej uprawą. Pierwsze plantacje założono na terenach kolonialnych w Jawie, Cejlonie, Gujanie Francuskiej i Martynice. Przez pewien czas kawa była używką dostępną wyłącznie dla wyższych sfer, zmieniła to dopiero Portugalia, która dokonała kradzieży sadzonej z Gujany i zaczęła je uprawiać w Brazylii.

Kawa Bazzara – ceniony przez wielu produkt najwyższej jakości

Wśród oferowanych przez wielu producentów kawa Bazzara wyróżnia się pod wieloma względami. Pierwszym wielkim jej atutem jest fakt, iż zalicza się do tak zwanych kaw rzemieślniczych, to znaczy, że jej produkcja odbywała się w sposób w 100% naturalny, bez żadnych substancji chemicznych czy sztucznych wspomagaczy. W kawie Bazzara wszystkie ziarna są dokładnie selekcjonowane, co sprawia, iż stała się ona jedną z najbardziej cenionych kaw rzemieślniczych na świecie. Producent tej szczególnej kawy Bazzara często podkreśla swoją miłość do produkowania ziaren kawy najwyższej jakości, co zresztą odzwierciedla się w opiniach tych, którzy postanowili jej skosztować. Kawa Bazzara charakteryzuje się także szerokim wyborem różnych produktów, z których każdy posiada inny stopień palenia oraz zawartość kofeiny. Można je kupić w sklepie internetowym np. https://coffee-mat.pl/firm-pol-1611692471-Bazzara.html.

Kawa Bazzara – polecane rodzaje

Kawa Bazzara posiada kilka rodzajów swoich kaw, które zasługują na szczególne uznanie. Wśród nich możemy wyliczyć między innymi:

  • Kawa Bazzara PLACEREPURO – produkt o średnim stopniu palenia, który składa się w 100% z odmiany Arabica. Charakteryzuje się delikatną słodyczą i zawiera w sobie nuty rodzynków, migdałów oraz orzechów.
  • Kawa Bazzara DODICIGRANCRU – najpopularniejszy produkt tej włoskiej marki, który składa się w 100% z odmiany Arabica. Zawiera w sobie niską ilość kofeiny. Charakteryzuje się łagodnym i unikalnym smakiem, który wynika z zastosowania 12 rodzajów ziaren kawy Arabica.
  • Kawa Bazzara DOLCEVIVACE – produkt, który jest postrzegany jako jeden z najbardziej cenionych z tej marki. Charakteryzuje się wysoką zawartością kofeiny oraz średnim stopniem palenia ziaren. W jej przypadku wymieszano ziarna Arabica i Robusta w stosunku 1:1 co skutkuje mocnym oraz wyrazistym smakiem z subtelną nutką goryczki.