ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Depilacja laserowa w domu zyskuje szerokie grono zwolenniczek

Kiedyś depilację laserową można było wykonywać tylko w gabinetach kosmetologicznych. Dziś jest to zabieg dostępny tak naprawdę dla każdego. Innych metod usuwania owłosienia jest co nie miara. Wybierać można spośród zwykłych maszynek, depilatorów czy wosku. Każda metoda ma swoich zwolenników i przeciwników. Ostatnio jednak to właśnie depilacja laserowa zaczyna zyskiwać niezwykłą popularność.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja tym sposobem polega na usunięciu owłosienia wiązką lasera. W tym celu wykorzystywane jest intensywnie pulsujące światło IPL. Wiązka światła dociera do samej cebulki włosa, dochodzi do jej destrukcji, a co za tym idzie, włos wypada. Efektów nie zauważymy od razu. Zaczynając przygodę z depilacją laserową na świetne efekty możemy liczyć po około 4-5 zabiegach. Włoski są w różnej fazie wzrostu, więc nie ma możliwości by wszystkie idealnie usunąć za pierwszym razem. Właściwości lasera pozwalają na usunięcie włosków w fazie wzrostu. Oznacza to, że po każdym zabiegu włosków jest coraz mniej i mniej, a konsekwentne stosowanie depilacji laserowej prowadzi do całkowitego usunięcia owłosienia.

Zasady pracy z depilatorem

Depilator laserowy niestety nie jest dla każdego. Nie może on być stosowany na ciemnej skórze (VI fototyp skóry). Laser nie zadziała też na włoski w kolorze jasnego blondu, siwym czy rudym. Miesiąc przed zabiegiem nie należy się opalać, również 2-4 tygodnie po nim opalanie nie jest wskazane. Dlatego najwygodniej rozpocząć depilację laserową jesienią lub zimą, by móc pozwolić sobie na kilka regularnych zabiegów. Depilacji nie można stosować na skórze ze znamionami, przebarwieniami i tatuażami. Również w ciąży metoda ta nie jest zalecana.

Depilator laserowy w domu

Aktualnie na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej profesjonalnych urządzeń do depilacji laserowej w domu. Koszt takiego depilatora to cena kilku zabiegów w salonie kosmetycznym, więc przy dłuższym stosowaniu jest to rzeczywiście opłacalna metoda. W sklepach istnieje kilka urządzeń bardzo wysokiej jakości, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Prawie wszystkie te urządzenia powstały we współpracy z dermatologami i zapewniają wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Wybierając urządzenie idealne dla siebie uwagę można zwrócić na to, czy depilator posiada akumulator oraz różnej wielkości nasadki, które wykorzystać będzie można na różnych partiach ciała. Depilacja laserowa to przecież nie tylko depilacja łydek, ale również okolic bikini, pach a także twarzy.

Zalet depilacji w domu jest wiele. Przede wszystkim zabieg można wykonać o każdej porze dnia, bez presji czasu, zupełnie na spokojnie. Dodatkowo jest to tańsze od regularnego chodzenia na taki zabieg do kosmetyczki. Depilacja laserowa jest zdecydowanie warta uwagi choćby dlatego, że prowadzi do całkowitego usunięcia niechcianego owłosienia. Nie oszukujmy się, ale codzienne golenie się zwykłą maszynką bywa niesamowicie uciążliwe. Najnowsze technologie zdecydowanie pomagają kobietom w zaoszczędzeniu czasu na codziennej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.