ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Pozwól sobie na chwilę relaksu dzięki macie masującej kręgosłup

Maty masujące kręgosłup mają swoich zwolenników i przeciwników. Nie można jednak im zarzucić, że nie zapewniają relaksu i odprężenia. Dodatkowo wiele osób twierdzi, że maty naprawdę pomogły im w wielu dolegliwościach związanych z bólami kręgosłupa. Najnowsze z nich oferują ciekawe rozwiązania technologiczne, których byśmy się nie spodziewali.

Zalety mat masujących

Mat, których zadaniem jest masaż kręgosłupa, spotkamy na rynku całą masę. Oczywiście nie są one wszystkie takie same, jednak mają podobne funkcje. Przede wszystkim taka mata relaksuje i odpręża i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Po całym dniu nasze mięśnie są często spięte, a co za tym idzie, wszystko nas boli i nie mamy na nic siły. Kilka minut na takiej macie pozwoli rozluźnić mięśnie. Zniwelowanie uczucia napięcia sprawi, że człowiekowi od razu poprawia się nastrój i zyskuje siłę na dalszą cześć dnia. Korzystanie każdego dnia z maty masującej kręgosłup może znacznie poprawić jakość życia. Kolejną zaletą, choć sporną, jest redukcja bólu pleców. Niektórzy twierdzą, że masaż taką matą nie pomaga w silnych bólach kręgosłupa, inni uważają, że regularne korzystanie z maty przyniosło im zbawienne skutki. A więc jak jest naprawdę? Mata przede wszystkim skupia się wokół mięśni przykręgosłupowych. Oznacza to, że jeśli ból pleców wynika z spięcia tych właśnie mięśni, to po regularnym masażu powinien zostać zdecydowanie zredukowany. Niestety bóle pleców wynikają z różnych czynności, a mata masująca nie zastąpi profesjonalnej wizyty u fizjoterapeuty. Większość mat posiada opcję masażu wibracyjnego, dzięki czemu poprawione zostaje krążenie krwi w organizmie.

Dla każdego i w każdej chwili

Matę masującą zazwyczaj nakłada się na krzesło lub fotel, a wbudowane w nią specjalne mechanizmy mają za zadanie rozmasować kark bądź całe plecy. Maty są zazwyczaj zasilane prądem elektrycznym, niektóre muszą być podłączone do prądy stale, inne są wyposażone w akumulatory. Działanie maty jest zupełnie bezpieczne, nie można sobie zrobić krzywdy takim masażem, nawet gdy będziemy korzystać z niego bardzo często. Oznacza to, że z tego urządzenia może korzystać tak na prawdę każdy, kto tylko ma taką ochotę. Większość mat zapewnia możliwość wyboru programu, czyli intensywności masażu, jego rodzaju i czasu trwania. Matę można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego człowieka. Urządzenie nie jest ciężkie, można je zabrać praktycznie wszędzie. Wiele osób pracujących w pozycji siedzącej narzeka na straszne zmęczenie mięśni kręgosłupa po całym dniu spędzonym przy biurku. Matę masującą kręgosłup można zabrać również do pracy i w ten sposób poprawić swój komfort pracy. Maty można również ułożyć w fotelu samochodowym, sprawdzą się szczególnie podczas długiej podróży.

Czy warto kupić matę masującą?

Zakup specjalnej maty do masażu to przede wszystkim oszczędność. Gdybyśmy chcieli codziennie chodzić na masaż to w ciągu miesiąca uzbierałaby się spora suma pieniędzy. Mata to jednorazowy koszt i można z niej korzystać do woli. Jest to tym bardziej opłacalne, gdy korzysta z niej kilku członków rodziny. Korzystanie z takiego sprzętu jest zdecydowanie polecane dla osób borykających się z częstymi bólami kręgosłupa.