ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

potencja
Zdrowie

Potencja i libido na niskim poziomie? Sprawdź, jak to zmienić

Problemy z potencją i obniżone libido to dość częsty problem wielu osób. Czy potencja i libido są ze sobą powiązane? Jakie są sprawdzone sposoby na obniżoną potencję i libido?

Czym jest potencja i libido?

Potencję można scharakteryzować jako zdolność organizmu do rozpoczęcia, utrzymania oraz zakończenia stosunku płciowego. Jest to termin, który odnosi się do kobiet oraz mężczyzn. Ma on związek ze sprawnością seksualną, a także możliwością osiągania orgazmów i zdolnością do prokreacji. To właśnie od potencji będzie zależała przyjemność oraz satysfakcja ze stosunku seksualnego.

W dzisiejszych czasach libido jest bardzo często wiązane z pożądaniem, popędem seksualnym, a do tego ma związek z seksualnością. W związku z tym współcześnie stosowane są określenia takie jak wysokie i niskie libido, które dotyczą potrzeb seksualnych człowieka oraz ich manifestacji. Jednak trzeba pamiętać o tym, że u różnych osób popęd seksualny może mieć różną intensywność, ale też będzie się zmieniał wraz z działaniem różnych czynników.

Potencja i libido są ze sobą powiązane, a to oznacza, że osoby z wysoką potencją oraz z wysokim libido mają większą ochotę na współżycie, porównując je z osobami o niskiej potencji i niskim libido. To właśnie popęd seksualny wpływa na potencję, a więc na możliwość odbywania stosunków płciowych. 

Jak poprawić potencję i libido?

Aktywność seksualna ma ważne znaczenie dla wielu osób. Kiedy jednak dochodzi do obniżenia potencji i libido, stosunek przestaje sprawiać nam dużo przyjemności. Jeśli chcesz je poprawić, zacznij uprawiać sport oraz pić zioła na potencję i libido. W pierwszym przypadku, w czasie wykonywania różnych ćwiczeń w organizmie człowieka wzrasta poziom testosteronu, czyli hormonu, który ma bezpośredni wpływ na libido. Wystarczy pół godziny ćwiczeń dziennie, aby nasze ciało zaczęło wydzielać endorfiny, tzw. hormony szczęścia, wywołujące dobre samopoczucie. 

Do tego musisz zadbać o prawidłowe odżywianie się. Niektóre produkty w dużym stopniu zwiększają chęć na aktywność seksualną. Wśród nich są m.in.:

  • ostrygi,
  • truskawki,
  • tłuste ryby,
  • zielone warzywa, takie jak szpinak i brokuły,
  • orzechy,
  • lampka czerwonego wina. 

Poza tym możesz zastosować zioła na potencję i libido. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest korzeń maca, który znajduje się w wielu preparatach na potencję. Ma również wpływ na libido, a do tego zaleca się go przy leczeniu niepłodności.

Kolejne zioła na potencję to żeń-szeń, który jest uważany za jeden z najważniejszych afrodyzjaków. Znajduje się w nim substancja ginsenozydy, która przyczynia się do zwiększenia syntezy tlenku azotu, a to właśnie on jest potrzebny w procesie erekcji. Na problemy z pobudzeniem seksualnym pomóc może również lubczyk.

Jeszcze inne zioła na libido to miłorząb. Zawarte są w nim substancje, dzięki którym dochodzi do pobudzenia krążenia, co ma wpływ na osiągnięcie orgazmu. 

Poza tym ważne znaczenie mają również inne czynniki, które możesz w łatwy sposób wprowadzić w życie. Będzie to ograniczenie spożywania alkoholu oraz ograniczenie stresu i ćwiczenia mięśni Kegla czy wspomniana już aktywność fizyczna. 

Artykuł sponsorowany