ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Co to jest liposukcja i co warto o niej wiedzieć?

Natura nie jednakowo była łaskawa dla każdego z nas. W związku, z czym jedni są zgrabni i szczupli, a inni, by to osiągnąć- muszą się poświęcić i poddać liposukcji.

Co to jest liposukcja?

Jest to zabieg polegający na miejscowym odsysaniu tłuszczy. Niemniej nie jest to typowa interwencja kosmetyczna. To raczej przedsięwzięcie z zakresu chirurgii, medycyny estetycznej oraz naczyniowej. Liposukcja zostawia w organizmie widoczne ślady. Toteż zaraz po jej przeprowadzeniu potrzebna jest dłuższa rekonwalescencja. Liposukcja nie jest drobnym zabiegiem. Dlatego też musi być ona przeprowadzana pod czujnym okiem lekarza i po uprzedniej weryfikacji medycznej pacjenta.

Po co przeprowadza się liposukcję?

Po pierwsze, by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Robi się to po to, żeby poprawić wygląd brzucha i okolic. Liposukcję wykonuje się też dlatego, by pozbyć się tłuszczyku, którego nie da się zlikwidować ani dietą, ani ćwiczeniami. W dużym skrócie liposukcję przeprowadza się po to, żeby poprawić swoją sylwetkę i wyeliminować liczne kompleksy psychiczne u chorego. Po liposukcji pacjent przez jakiś czas zobowiązany jest nosić bieliznę uciskową.

Czy do liposukcji trzeba się jakość specjalnie przygotować?

Ależ oczywiście, że tak. Po pierwsze trzeba jednoznacznie wykazać, iż jest się zdrowym. W tym celu należy przedstawić lekarzowi przeprowadzającemu liposukcję aktualne wyniki badań krwi. Po drugie należy podać listę obecnie zażywanych lekarstw. To bardzo ważne, by o tym poinformować personel medyczny, gdyż preparaty te mogą wpłynąć na przebieg zabiegu. Przed liposukcją lepiej powstrzymać się przed wysiłkiem fizycznym, bo to mogłoby jeszcze dodatkowo osłabić nasz organizm. Przed liposukcją nie wolno też się opalać, bo to mogłoby negatywnie wpłynąć na gojenie się ran pooperacyjnych.

Kto najczęściej decyduje się na liposukcję?

Na pewno osoby ze świata mediów i show- biznesu. One nie mogą sobie na dobrą sprawę pozwolić na wpadki wizerunkowe, bo na tym ucierpiałoby ich życie zawodowe. Również modelki i aktorki pragną szybkich pozytywnych zmian w swoim wyglądzie. A błyskawiczne i zauważalne rezultaty daje jedynie liposukcja. Na liposukcję decydują się też jednostki, którym sama dieta i ćwiczenia nie pozwoliły wystarczająco schudnąć. Dzięki liposukcji będą miały szansę naprawić swój błąd i przy okazji zaakceptować samych siebie. Liposukcja to też zabieg, który chwalą sobie kobiety po ciąży. Oprócz powrotu do wagi sprzed ciąży po liposukcji spodziewają się też zmniejszenia rozstępów i utratę cellulitu.

Kiedy liposukcja jest niemożliwa?

Po pierwsze wtedy, gdy pacjent ma olbrzymią nadwagę, a po liposukcji spodziewają się cudów. Po drugie zabieg ten odradza się chorym na cukrzycę i ze zdiagnozowanymi kłopotami z krzepliwością krwi. Po trzecie nie powinno się go u pacjentów z aktywnymi nowotworami skóry, bo to mogłoby im tylko realnie zaszkodzić. Liposukcja nie jest wskazana dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. One muszą poczekać, aż przestaną karmić i dopiero wtedy mogą rozważyć taką możliwość. Liposukcja nie jest lekiem na otyłość. Jest obok diety i ćwiczeń jedynie przystankiem do wymarzonej sylwetki.