ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Najskuteczniejsza depilacja: z jakich rozwiązań można skorzystać?

Gładkie nogi, gładka skóra pod pachami – oto marzenie wielu kobiet. Czy walka z niechcianym owłosieniem musi być trudna? Nie. Istnieje przecież wiele skutecznych sposobów na depilację, zatem jedynym wyzwaniem pozostaje znalezienie odpowiedniej metody dla siebie.

Pianki, żele, plastry: proste sposoby na depilację w domu

Domowa depilacja może być prosta, jednak jej skuteczność często stoi pod wielkim znakiem zapytania. Korzystanie z tradycyjnej maszynki do golenia często wiąże się z podrażnieniami skóry, szczególnie pod pachami, a drobne ranki mogą z czasem stać się przyczyną poważniejszych problemów. Warto też pamiętać, że w trakcie takiego zabiegu włosek nie zostaje usunięty, a jedynie ścięty. Co to oznacza? Że w krótkim czasie włoski zaczną odrastać, a przy okazji będą grubsze i bardziej widoczne.

By ograniczyć ryzyko skaleczenia się lub podrażnienia skóry podczas golenia, warto zatem wspomóc się dobrym żelem lub pianką do golenia. Dzięki takim kosmetykom włoski stają się bardziej miękkie, sprawiają też mniej problemów w trakcie odrastania. Można też maszynkę zastąpić plastrem. Na rynku nie brak takich produktów, tworzonych zarówno z myślą o walce z owłosieniem na nogach, jak i z meszkiem na górnej wardze. I choć depilacja plastrem jest bardziej bolesna, jej efekty utrzymują się o wiele dłużej.

Depilatory w walce o gładką skórę

Dla tych kobiet, które chcą się cieszyć gładką skórą, a nie mają czasu na regularne wizyty u kosmetyczki, dobrym rozwiązaniem może się okazać depilator. Dzięki niemy można usuwać włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra długo cieszy gładkością, a że głowica przemieszcza się po skórze dość szybko, zabieg taki jest mniej bolesny, niż depilacja plastrem.

Na polskim rynku pojawia się sporo depilatorów, dzięki którym można takie urządzenie dopasować do swych potrzeb. Dzięki całej gamie głowic, można golić i skórę nóg, i bardzo delikatny rejon bikini. Można też korzystać z najnowszych rozwiązań, czyli z depilatorów laserowych oraz depilatorów IPL, których moc polega na umiejętnym wykorzystaniu wiązki światła do osłabienia cebulki włosa. Taki zabieg to najskuteczniejsza depilacja, z jakiej możemy skorzystać w domu.

Z jakich zabiegów kosmetycznych można skorzystać?

Z wszystkich wspomnianych już sposobów depilacji można korzystać w domu. Warto jednak wspomnieć o tych sposobach na walkę z nadmiernym owłosieniem, które oferują nam znane salony urody. Tu wielkim powodzeniem cieszą się i zabiegi z woskiem, i najskuteczniejsza depilacja laserowa. Polega ona na niszczeniu cebulki włosków, dzięki czemu unikamy problemów z ich odrastaniem. Niestety, by zabieg taki przyniósł odpowiednie efekty, trzeba go powtórzyć kilka razy. Warto jednak wykazać się cierpliwością, a nagrodą za konsekwencje jest efekt gładkiej skóry, utrzymujący się przez kilka lat.

Istnieje wiele metod, dzięki którym skuteczna depilacja przestanie być marzeniem. Wystarczy tylko znaleźć takie rozwiązanie, które będzie najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry, by cieszyć się piękną i gładką skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *