ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Rozstępy po schudnięciu — co zrobić, aby się nie pojawiły?

Rozstępy po schudnięciu są zdecydowanie czymś, co przeszkadza chyba każdemu, kto zgubił nadprogramowe kilogramy. Niestety jest to sytuacja, która występuje bardzo często, gdy tylko nasza waga zmniejszy się. Ale czy da się temu zapobiec? W niektórych przypadkach jest to bardzo trudne, jednak istnieją sposoby, które pozwalają na utrzymanie wyglądu naszej skóry nawet podczas bardzo dużej utraty kilogramów i podczas restrykcyjnych diet.

Rozstępy po schudnięciu — kogo dotyczą?

Jest to problem dość popularny. Najczęściej dotyczy osób, które w dość nagły i szybki sposób straciły dość dużo kilogramów. Czy można jednak było zapobiec temu, aby się pojawiły? Jak to się dzieje, że u jednych rozstępy po schudnięciu się pojawiają, a u drudzy mogą dalej cieszyć się pięknie wyglądającą skórą?

Rozstępy po schudnięciu nie pojawią się u każdego, lecz u zdecydowanej większości. W dużej mierze odpowiadają za to po prostu geny. To one odpowiedzialne są za to, że jedne osoby mają genetyczne skłonności do pojawiania się dużej ilości rozstępów, inne do pojawiania się jedynie w określonych sytuacjach, a u innych w ogóle się nie pojawiają, pomimo tego, że schudną naprawdę wiele kilogramów. Jest to również spowodowane innymi ważnymi czynnikami, jakimi są elastyczność oraz zapewnienie skórze odpowiedniego odżywienia i nawilżenia. W tym akurat wspomóc mogą nas specjalistyczne kosmetyki, które dzięki naturalnym składom sprawią, że nasza skóra będzie odżywiona i nawilżona. Jeśli o to zadbamy ryzyko pojawienia się rozstępów bardzo maleje.

Zobacz też Czy rozstępy znikają?

Rozstępy po schudnięciu — co zrobić, aby się nie pojawiły?

Jeśli chcemy skutecznie zapobiegać pojawienia się rozstępów po schudnięciu warto wiedzieć co możemy zrobić, aby w wyniku zgubienia dużej wagi się nie pojawiły. Dużą rolę odgrywają tutaj geny, możemy jednak podjąć inne kroki, które powinny w efekcie spowolnić proces ich powstawiania oraz zmniejszyć jego natężenie. Przede wszystkim podczas stosowania restrykcyjnej diety należy nabyć odpowiedni balsam, który ma nam pomóc walczyć z rozstępami. Powinien on głęboko nawilżać, odżywiać i uelastyczniać naszą skórę. Będzie to dla niej bardzo dużym wsparciem w okresie, kiedy musimy wykazać się elastycznością. Produkt, który wybierzemy powinien mieć skład bogaty w naturalne składniki, które będą działały nawet na najgłębsze warstwy naszej skóry. Warto, aby zawierał takie substancje jak: proteiny jedwabiu, ekstrakt z żeń-szenia, kofeinę lub ekstrakt z bluszczu. Dzięki tym składnikom pojawienie się rozstępów po schudnięciu znacznie się zmniejsza. Wnikają one w najgłębsze warstwy skóry, dzięki czemu dogłębnie ją nawilżają. Odpowiadają również za odpowiednie jej pobudzenie, które powoduje naturalne ujędrnienie skóry oraz jej uelastycznienie. Dodatkowo chronią one naszą skórę i powodują, że jest napięta. Co ważne, kosmetyki tego typu, aby zadziałały musza byś stosowane bardzo regularnie i odpowiednio wcześnie. Dlatego warto zacząć je stosować jak tylko postanowimy przejść na restrykcyjną dietę, która ma nam pomóc zrzucić większą ilość kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.