ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Jak nawilżyć tłustą cerę?

W obecnych czasach bardzo wiele kobiet dba o prawidłowy stan swojej skóry. Jest to częste zjawisko w przypadku posiadania cery tłustej, której pielęgnacja jest szczególnie istotna. Dlatego wiele osób zastanawia się, w jaki sposób nawilżyć tłustą cerę. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać pewne uniwersalne sposoby, aby to osiągnąć.

Odpowiednie preparaty

Nawilżanie cery tłustej powinno przede wszystkim obejmować stosowanie odpowiednio do niej dopasowanych kosmetyków. Bardzo niepolecane jest natomiast używanie do pielęgnacji wszelkiego rodzaju preparatów odtłuszczających, które mogą w bardzo negatywny sposób wpływać na stan skóry. Preparaty tego rodzaju usuwają ze skóry wierzchnią warstwę łoju, jednak dodatkowo odwadniają oraz wysuszają skórę. Nie jest to polecane rozwiązanie w pielęgnacji skóry tłustej, dlatego warto go unikać.

Kremy nawilżające

W celu nawilżenia tłustej cery powinno się również wykorzystać takie produkty jak kremy nawilżające, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. W sprzedaży można znaleźć bardzo wiele kosmetyków tego rodzaju. Jednak powinno się je w odpowiedni sposób dopasować do posiadanego przez siebie typu cery, czyli w tym przypadku cery tłustej. Nie każdy krem nawilżający sprawdzi się w tej sytuacji, dlatego warto na jego wybór zwrócić szczególną uwagę. Krem nawilżający nie powinien również nadmiernie przetłuszczać cery. Jest to bardzo istotna kwestia.

Produkty na bazie alkoholu

Podczas pielęgnacji cery tłustej powinno się również unikać wszelkiego rodzaju produktów, które w swoim składzie posiadają alkohol. Ma on właściwości przede wszystkim wysuszające oraz odwadniające, co sprawia, że nie sprawdzi się w przypadku posiadania takiego typu cery jak sucha. Dodatkowo toniki na bazie alkoholu mogą również podrażniać skórę, co będzie powodowało nasilenie się trądziku oraz zmian łojotokowych. Nie jest to korzystne w przypadku posiadania tłustej cery.

Woda z mydłem

Kolejnym produktem, który może działać wysuszająco na cerę tłustą z całą pewnością jest mydło. Dlatego stosowanie wody z mydłem do mycia jest bardzo niepolecane w tym przypadku, ponieważ może to prowadzić do pogorszenia się problemów skórnych. Warto o tym pamiętać podczas wybierania jak najlepszych preparatów do pielęgnacji swojej cery. Warto korzystać z takich, które są specjalnie przeznaczone do nawilżania tłustej cery, ponieważ będzie to jedno z najbardziej korzystnych rozwiązań spośród wszystkich możliwych.

Opalanie się

Podczas odpowiedniej pielęgnacji cery tłustej powinno się również unikać jej nadmiernego opalania się, które z całą pewnością będzie wysuszało cerę. Oprócz tego może spowodować również pojawienie się szeregu innych problemów, takich jak na przykład nasilenie się trądziku czy też zmian łojotokowych. Warto o tym pamiętać w szczególności podczas trwania lata, kiedy słońce świeci najbardziej intensywnie w roku. Oprócz tego powinno się również stosować odpowiednie kremy z filtrem podczas wystawiania skóry twarzy na słońce. Dzięki temu ryzyko pojawienia się problemów będzie zminimalizowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.