ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Jak przedłużyć rzęsy dobrze i bezpiecznie

Przedłużanie rzęs to dokładne doklejenie rzęs wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Zabieg ten sprawia, że rzęsy wyglądają na naturalne i oszczędzają czas potrzebny na zrobienie makijażu.

Jak przedłużyć rzęsy- przebieg zabiegu

Przedłużanie rzęs to doklejanie pojedynczych włosków do rzęs naturalnych. Zabieg ten wymaga czasu oraz precyzji i umiejętności dlatego najbezpieczniej wykonywać go u kosmetyczki. Do zabiegu używa się mocnego kleju, włosków i narzędzi z metalu. Aby nie doszło do reakcji alergicznej włoski przykleja się ok. 1 mm. od nasady rzęs. Zabieg ten trwa około 2-3 godzin i wykonywany jest na leżąco przy zamkniętych oczach a klientka musi leżeć nieruchomo.

Metody przedłużania rzęs

Jest kilka metod przedłużania rzęs, najpopularniejszymi są:
– metoda 1:1, 2:1, 3:1 rzęsy są gęste i długie, ale nie ma ich przesadnie dużo. Zabieg polega na przyklejeniu na klej i za pomocą narzędzi obok każdej naturalnej rzęsy kolejno jednego, dwóch czy trzech włosków sztucznych,
– metoda Russian Volume lub Hollywood Effect polega na doklejaniu do jednej rzęsy naturalnej kępki włosków, które są lekkie i się nie sklejają a co za tym idzie nie obciążają i nie deformują powieki. Kępki te nie niszczą rzęs naturalnych a zabieg jest całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny. Efekty rzęs gwiazd utrzymuje się bardzo długo.
Klasyczny, podstawowy efekt rzęs 1:1, 2:1, 3:1 utrzymuje się około 2 miesiące bez ich uzupełniania. Aby cieszyć się non stop gęstymi i długimi rzęsami trzeba je uzupełniać regularnie co 2-3 tygodnie.

Dbanie o przedłużone rzęsy

Aby rzęsy dały długotrwałe efekty trzeba o nie odpowiednio dbać, ponieważ tak jak naturalne tak i sztuczne są bardzo delikatne. Zasady dbania o przedłużone rzęsy:
– przez 48 godzin od zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, iść na basen, brać gorących i długich kąpieli w wannie, ponieważ kontakt z wodą może sprawić sklejenie się rzęs lub ich odpadnięcie,
– nie można spać z twarzą w poduszce, ponieważ rzęsy mogą się odkształcić,
– nie wolno malować sztucznych rzęs, aby ładnie wyglądały każdego dnia wystarczy je przeczesać specjalistyczną szczoteczką, która oczyścić je z cieni czy pudru,
– nie należy używać płynów lub żeli do demakijażu na bazie olejów, ponieważ oleje rozpuszczają klej używany do przyklejania rzęs.

Zobacz też Wypadanie rzęs – przyczyny i sposoby, jak temu zapobiec

Przygotowanie do zabiegu

Przed wizytą u kosmetyczki należy pamiętać by nie malować rzęs tuszem i powiek cieniami. Najlepiej przed wizytą w salonie przeprowadzić całkowity demakijaż, wtedy od razu można rozpocząć przedłużanie rzęs. Do salonu warto przyjść wyspanym i najedzonym, ponieważ zabieg jest czasochłonny.
Osoby z jasnymi rzęsami często poddawane są zabiegowi barwienia rzęs henna aby rzęsy naturalne i sztuczne nie różniły się od siebie. Czasem nawet rzęsy naturalne są ciemniejsze.

Ceny zabiegu przedłużania rzęs

Koszt związany z wykonywaniem zabiegu przedłużania rzęs uzależniony jest od konkretnej metody oraz może się różnić w zależności od salonu. Przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2:1, 3:1 to cena od około 200 do 240 złotych, cena za uzupełnienie to od około 160 do 200 złotych. Metody Russian Volume i Hollywood Effect jest to koszt rzędu około 260 złotych a ich uzupełnianie to koszt 220 złotych.