ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

krem pod oczy
Uroda

Dlaczego krem pod oczy stosujemy przed makijażem?

Jeszcze do niedawna krem pod oczy wcale nie był produktem, który tak chętnie stosowaliśmy. Wiele osób wciąż uważa, że nie jest to niezbędnik w naszej kosmetyczce, a jedynie dodatkowy kosmetyk, który aplikujemy w takim niewielki rejonie, jak skóra pod oczami. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy krem do twarzy sprawdzi się jako nawilżenie dla delikatnej doliny łez. Ale dlaczego krem pod oczy powinniśmy stosować również przed makijażem?

Dlaczego stosujemy krem pod oczy?

Krem pod oczy przeznaczony jest do stosowania w tych okolicach nie bez powodu. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i ma też nieco inne wymagania. Jeżeli narzekamy na widoczne cienie czy obrzęki, to często jest to związane z niewielką grubością skóry, przez co uwypuklone jest to, co znajduje się pod nią. Okolice pod oczami puchną, jeżeli mamy za sobą nieprzespaną noc. Struktura skóry wygląda też gorzej, gdy zapominamy o jej regularnym nawilżaniu.

Odpowiedzią na te potrzeby jest krem lub serum nawilżające o płynnej, odrobinę oleistej konsystencji. Warto zaznaczyć, że standardowy produkt przeznaczony do stosowania na twarz nierzadko posiada w składzie takie składniki aktywne, które mogłyby zadziałać drażniąco. Stąd też ostrzeżenie u niektórych producentów, aby ich kosmetyków nie aplikować w miejscu doliny łez, a często też ust. 

Krem pod oczy a makijaż

Krem pod oczy najczęściej stosujemy wieczorem. To właśnie wtedy przechodzimy przez wieloetapową pielęgnację, której zadaniem jest przywrócić skórze miękkość, wygładzić ją i odżywić. Sięgamy wtedy między innymi po krem czy serum nawilżające do twarzy, ale wybieramy również produkty przeznaczone stricte do okolic pod oczami. A co się dzieje rano?

W czasie dnia skóra również potrzebuje ochrony, jaką zapewniają preparaty pielęgnacyjne. Zazwyczaj są to produkty nawilżające oraz te z filtrami, zapobiegające negatywnemu wpływowi promieniowania UV. Ale nie są to jedyne powody dla stosowania tego rodzaju kosmetyków. Jeżeli decydujemy się sięgać również po produkty kolorowe, to na pewno chcemy, aby ich trwałość była możliwie jak najlepsza. W takim przypadku również wybieramy krem pod oczy lub serum nawilżające. Wygładzają skórę, napinają ją i sprawiają, że korektor czy puder nie wchodzi w zmarszczki.

Jak poprawnie aplikować krem pod oczy?

Krem pod oczy czy serum nawilżające to kosmetyki, które przyniosą nam najlepsze rezultaty, jeżeli zaaplikujemy je w odpowiedni sposób. O czym mowa? Techniki nakładania tego rodzaju produktów nie są szczególnie skomplikowane. Przede wszystkim musimy jednak pamiętać, aby nie nabierać zbyt dużo preparatu, ponieważ w ten sposób utrudnimy jego wchłanianie. 

Należy mieć na uwadze, że wszelkiego rodzaju kosmetyki nakładane na twarz powinniśmy zawsze aplikować dopiero w momencie, kiedy nasze dłonie zostaną dokładnie oczyszczone. Nie chcemy przecież przenieść na naszą skórę szkodliwych dla cery bakterii, a już zwłaszcza gdy zmagamy się z trądzikiem. A jakie ruchy powinniśmy wykonywać? Jeżeli skóra nie jest szczególnie delikatna i wrażliwa, to krem czy serum nakładamy poprzez delikatny ruch wklepywania. W tym celu używamy opuszków palców, jednocześnie kontrolując siłę nacisku. Pozostawiamy produkt do wchłonięcia, zanim przystąpimy do dalszych kroków pielęgnacyjnych bądź też do nałożenia makijażu. Czas ten zależny będzie od użytego przez nas kosmetyku i jego formuły.