ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Czy kupować kosmetyki przez Internet?

W Internecie na chwilę obecną można znaleźć dosłownie wszystko, łącznie z kosmetykami. Wiele kobiet w dalszym ciągu ma jednak opory przed kupowaniem kosmetyków w Sieci, dlatego zastanowimy się, czy warto robić tego typu zakupy na stronach internetowych. Podpowiemy także, na co zwracać uwagę, aby kupione produkty były jak najlepszej jakości!

Dlaczego warto kupować kosmetyki przez Internet?

Po pierwsze i najważniejsze – to po prostu wygodne. Nie musisz wychodzić z domu, dojeżdżać do drogerii, stać w kolejkach. Możesz zrobić zakupy najwygodniej, jak się da. To także oszczędność czasu oraz pieniędzy. W drogeriach internetowych wiele produktów wychodzi o wiele taniej, niż w stacjonarnych sklepach, nawet jeśli doliczymy koszty wysyłki.

Warto wspomnieć również o tym, że w Internecie jest oczywiście o wiele większy wybór! Możesz decydować się na produkty sprowadzane nawet z innych krajów. Stacjonarne drogie często w swoim asortymencie nie mają wszystkich nowinek kosmetycznych.

Czy takie zakupy są bezpieczne?

Mamy tu na myśli bezpieczeństwo związane przede wszystkim z użytkowaniem kosmetyków zakupionych w Sieci. Jeśli zaś chodzi o bezpieczne płatności, tutaj należy dokładnie przestudiować, czy dana witryna ma wymagane zabezpieczenia pod tym kątem. Wróćmy jednak do samych kosmetyków. Boisz się, że dostaniesz zwietrzałe produkty, które przeleżały wieki na magazynie? Obawiasz się reakcji alergicznych? Niepotrzebnie.

Najbardziej znane sklepy internetowe oferujące kosmetyki posiada dokładnie takie same produkty w swoich magazynach, jak sklepy stacjonarne. Nie są to w żadnym wypadku niesprzedane egzemplarze, które ktoś próbuje sprzedać po niższej cenie, by zarobić cokolwiek na produkcie niższej jakości. Absolutnie! Znane sklepy w Sieci działają po prostu jako drogerie, tylko że internetowe.

Skąd zatem niska cena?

Utarło się, że produkt dobrej jakości musi swoje kosztować, dlatego jesteś gotowa zapłacić za swój ulubiony podkład nawet 100 PLN w stacjonarnej drogerii. Cena tego produktu w wielu sklepach się pokrywa, dlatego nie kryjesz zdziwienia, kiedy ten sam podkład w Internecie kosztuje na przykład… 20 PLN. Właśnie taka różnica w cenie rodzi obawy, o których pisaliśmy paragraf wyżej. Boisz się, że dostaniesz niepełnowartościowy produkt przy próbie zaoszczędzenia.

Musisz wiedzieć, że sklepy stacjonarne muszą płacić spore czynsze za lokalne, rachunki za prąd, muszą opłacać swoje magazyny oraz niejednego pracownika, który będzie służył poradą niezdecydowanym klientom. Sklepy online unikają takich kosztów, płacą w sumie tylko za magazyn i o wiele mniejszą liczbę pracowników, którzy kompletują zamówienia i wystawiają faktury. Oczywiście zarobić chce także sam sklep, dlatego marże na produktach potrafią być naprawdę zawyżone.

Sklepy oferujące tańsze produkty przez Internet zarabiają na tym, że stanowią konkurencję dla drogerii stacjonarnych i po prostu sprzedają o wiele więcej. Na pewno nie trzeba obawiać się tego, że otrzyma się niepełnowartościowy produkt.