ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

niepełnosprawność
Zdrowie

Jak radzić sobie z niepełnosprawnością w dzisiejszym świecie?

Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych dzięki technologii, która wciąż idzie do przodu. Powstają nowe urządzenia, które mają na celu pomóc im w radzeniu sobie z codziennością. Najpopularniejszymi tego typu urządzeniami są wózki inwalidzkie. Ich poziom zaawansowania pozwala na o wiele większą wygodę, komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo osoby niepełnosprawnej każdego dnia. Czy wiesz, jakie funkcje może posiadać wózek inwalidzki?

Wózek inwalidzki jest sprzętem medycznym stosowanym przez osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, głównie ruchowymi, choć nie tylko. Wózek pozwala na większą mobilność osób, które z racji swoich niepełnosprawności nie są w stanie poruszać się o własnych siłach. Standardowy wózek inwalidzki może być prowadzony przez drugą osobę, ale także przez samą osobę niepełnosprawną. Pozwala to na zachowanie maksymalnej mobilności i łatwości w przemieszczaniu się po domu czy poza nim.

Jakie funkcje mają wózki inwalidzkie?

Wózki inwalidzkie służą przede wszystkim przemieszczaniu się. Istnieją jednak także bardziej zaawansowane urządzenia. Wózek wyposażony w pionizator służy osobom niepełnosprawnym, które nie są w stanie samodzielnie utrzymać pionowej postawy ciała. Dostępne są także wózki terenowe, posiadające niskociśnieniowe opony. Pozwalają one na sprawne i wygodne przemieszczanie się po każdym podłożu. Szczególnym rodzajem wózków są wózki elektryczne, posiadające własny napęd. 

Aluminiowy wózek inwalidzki – zalety

Zaletą wózka inwalidzkiego jest przede wszystkim zapewnienie maksymalnej możliwej mobilności osoby chorej. Ma to znaczenie zarówno w przypadku, gdy osoba niepełnosprawna poza ograniczeniem ruchu jest osobą samodzielną, czy też nie. Warto wybierać wózki z możliwością szybkiego demontażu kół, co umożliwia łatwe przewożenie sprzętu w samochodzie. Aluminiowy wózek jest lekki i poręczny, a dzięki temu w pełni mobilny i wygodny w użytkowaniu.

Elektryczny wózek inwalidzki dla większej mobilności

Jeśli zastanawiasz się, jak radzić sobie z niepełnosprawnością i jaki wózek inwalidzki wybrać dla osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, wybierz wózek elektryczny. Posiada on własny napęd, dzięki czemu nie jest potrzebne używanie siły własnych rąk. Dodatkowym wyposażeniem są wyjmowane podłokietniki czy wyjmowane podnóżki, które umożliwiają dostosowanie ustawienia wózka do aktualnych potrzeb. Elektryczne wózki inwalidzkie zapewniają maksymalny możliwy komfort osoby niepełnosprawnej, a przede wszystkim, pełne jej bezpieczeństwo.