ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Rodzaje produktów do rozświetlania twarzy

Rozświetlacz jest jednym z kosmetyków modelujących i nadających kształt twarzy. Sprawia, że skóra lśni, zyskując elegancki blask i świeżość, a wszelkie zalety twarzy zostają uwypuklone.
Rozświetlanie twarzy polega na użyciu produktu na szczytach kości policzkowych, łuku brwiowym, grzbiecie nosa i łuku kupidyna.
Rozświetlacz można również wykorzystać do podkreślenia dekoltu i biustu oraz wyszczuplenia i wydłużenia szyi.

Intensywny efekt – w dzień i w nocy

Na nocne i wieczorne wyjścia, na których efekt makijażu powinien być mocny, najlepszym wyborem są brokatowe drobinki przypominające diamenty. Tego typu rozświetlacze odbijają światło i lśnią w ciemności niczym drobinki diamentów. Najlepiej nadają się na tzw. czerwony dywan, są bardzo eleganckie i po prostu nie da się przejść wobec nich obojętnie. Często są to droższe produkty, ale jedyne w swoim rodzaju i bardzo wydajne.

W kosmetyczce kobiety, która lubi się mienić i lśnić mocnym efektem również w słoneczne dni, powinny się także znaleźć rozświetlacze dedykowane na lato. Mają specjalne drobinki, które odbijają światło słoneczne, błyszcząc pod jego wpływem i podkreślając tym samym opaleniznę. Rozświetlacze letnie często są używane na plaży, gdzie również się pływa, więc bardzo często tego typu produkty mają formę żelową, która utrzymuje się bardzo długo na skórze – niektóre do momentu umycia ciała mydłem. Jednak minusem jest nieustanne uczucie lepkości, które jest często spotykane przy takich rozświetlaczach – by temu zapobiec, można nałożyć na produkt odrobinę pudru transparentnego.

Rozświetlacz w kamieniu

To bardzo klasyczny produkt, który jest najczęściej wybierany. Charakteryzuje się bardzo łatwą aplikacją i daje możliwość stopniowania intensywności, więc można uzyskać zarówno mocny, jak i delikatny efekt.

Rozświetlacz w sztyfcie, sticku lub kredce

Najczęściej jest wybierany przez kobiety, które są ciągle w ruchu lub mają problem z uzyskaniem trwałości makijażu. To rodzaj rozświetlacza, który jest bardzo wygodny i zajmuje mało miejsca, więc można go brać wszędzie – mając przy sobie jedynie torebkę lub nawet chowając produkt do kieszeni.
Ten rodzaj rozświetlacza nakłada się po aplikacji podkładu i przed wypudrowaniem twarzy.

Rozświetlacz w płynie

Został stworzony przede wszystkim z myślą  o kobietach, które mają suchą skórę i inne rodzaje rozświetlaczy jeszcze bardziej ją wysuszają. Ten rodzaj rozświetlacza ma konsystencję gęstej oliwki, więc nie podrażni w żaden sposób zdrowej skóry. Aplikacja jest niezwykle prosta – wystarczy wklepać produkt opuszkami palca lub gąbeczką.

Rozświetlacze żelowe

Charakteryzują się niespotykaną i jedyną w swoim rodzaju formułą, która wtapia się w skórę.
Daje możliwość  stopniowania efektu w zależności od ilości nałożonego produktu. Jest to najtrwalszy rodzaj rozświetlacza i często ma również duża wytrzymałość na wodę, dlatego jest szczególnie popularny na lato.

Rozświetlacze w kremie

Dają bardzo delikatny, subtelny efekt gładkiej tafli. Ma bardzo miękką, przyjemną konsystencję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.