ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Koncentrator tlenu
Zdrowie

Koncentrator tlenu – nie tylko przy trudnościach z oddychaniem

Specjalistyczne urządzenie medyczne zwane koncentratorem tlenu staje się obecnie, zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa, coraz bardziej powszechnym modelem sprzętu wykorzystywanym już nie tylko przez chorych pacjentów, ale i zupełnie zdrowe osoby, chcące profilaktycznie zadbać o swoją kondycję oraz dobrą formę. Dodatkową zachętą do tego okazuje się być także ciekawa opcja wynajmu profesjonalnego urządzenia tej kategorii jaką proponują fachowo działające wypożyczalnie typu Elektrotechmed.

Tlenoterapia

Pojęcie tlenoterapii, wraz z biegiem czasu, wydaje się być coraz modniejsze. Ci, którzy słyszą je po raz pierwszy – krótkie wyjaśnienie. Otóż pod tą nazwą kryje się nic innego jak niezwykle skuteczna kuracja oczyszczonym tlenem o znacznie zwiększonym stężeniu. Nie powinno zatem dziwić, że osoby, które cierpią na ataki duszności, napady astmy, czy też problemy z alergiami, a nawet uporczywy kaszel po odstawieniu papierosów, automatycznie odczuwają wyraźną ulgę, gdy tylko zafundują sobie profesjonalną sesję tlenową z koncentratorem w roli głównej. Od lat tlenoterapia skutecznie radzi sobie z niewydolnością oddechową, a także zwłóknieniem płuc, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, dysplazją oskrzelowo-płucną, mukowiscydozą czy nowotworem. Oczywiście nie zapewni ona wyleczenia, ale istotnie złagodzi wszelkie negatywne objawy wyżej wspomnianych schorzeń. Dodatkowo, tlenoterapię zaleca się przy dusznicy bolesnej, bólach mięśnia sercowego, kłuciach w klatce piersiowej, nadciśnieniu tętniczym, zwłóknieniu oraz niewydolności krążenia.

Ogólna poprawa jakości życia

Badania medyczne pokazują, że osoby, które korzystają z regularnych kuracji tlenowych po prostu żyją lepiej. Tlenoterapia znacząco poprawia nie tylko ich kondycję zdrowotną, fizyczną, ale także znakomicie wpływa na psychikę leczonych w ten sposób pacjentów. Nie ma potrzeby systematycznego przesiadywania na oddziałach czy w przychodniach – wystarczy zafundować sobie koncentrator albo wypożyczyć go z punktów wynajmu typu Elektrotechmed i warunki z sal szpitalnych można stworzyć sobie w swym domowym zaciszu. Dodatkowo, tlen potrafi poprawić nastrój, pobudzając wydzielanie endorfin i rewelacyjnie wpływa na urodę, pozwalając zachować młodość.