ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

soczewki przeciwsłoneczne
Zdrowie

W jaki sposób soczewki przeciwsłoneczne chronią przed słońcem?

Promieniowanie UV będące składową światła słonecznego jest wyjątkowo szkodliwe dla naszych oczu i wbrew obiegowym opiniom zagraża nam nie tylko w sezonie letnim. Każdego dnia, bez względu na porę roku podczas wykonywania najzwyklejszych czynności narażamy oczy na negatywne skutki działania promieniowania ultrafioletowego. Jego nadmiar może przyczynić się do rozwoju zaćmy, powstania wielu innych poważnych chorób oczu i zaburzeń widzenia, a także przyspiesza procesy starzenia się struktur oka. Najskuteczniejszą formą ochrony oczu przed UV są okulary przeciwsłoneczne wyposażone w dobrej jakości przeciwsłoneczne soczewki okularowe. Jak działają szkła przeciwsłoneczne do okularów i w jaki sposób chronią oczy przed słońcem?

Przeciwsłoneczne soczewki do okularów, a ochrona przed nadmierną ekspozycją na UV

Zwykłe okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym dzięki temu, że zamontowane w nich soczewki okularowe pochłaniają część promieniowania UV. Odpowiedzialne za to są nowoczesne materiały optyczne o specjalnych właściwościach, z których tworzy się przeciwsłoneczne soczewki. Warto jednak wiedzieć, że światło ultrafioletowe dociera do oczu nie tylko przez przednią część szkieł okularów, ale także jako światło odbite od wewnętrznej powierzchni soczewki okularowej. Aby więc okulary przeciwsłoneczne faktycznie zabezpieczały oczy, zamontowane w nich soczewki przeciwsłoneczne muszą być wyposażone w dodatkową ochronę naszych oczu.. Tworzone przez HOYA powłoki uszlachetniające soczewki okularowe – powłoka antyrefleksyjna Hoya Hi-Vision Long Life – UV oraz powłoka antyrefleksyjna Hoya Hi-Vision SUN Pro – blokują 100% promieniowania UV, a dodatkowo zapewniają dzięki redukcji refleksów lepszy kontrast widzenia. Powłoki antyrefleksyjne Hoya gwarantują soczewkom również zwiększoną wytrzymałość i odporność na zarysowania i ułatwiają ich czyszczenie. Dzięki pionierskim technologiom stosowanym przez HOYA przeciwsłoneczne szkła okularowe mogą wreszcie w pełni skutecznie chronić oczy swoich użytkowników każdego dnia, niezależnie od tego, czy noszą oni okulary korekcyjne, czy okulary przeciwsłoneczne bez korekcji.

Okulary przeciwsłoneczne, a jakość i komfort widzenia

Światło słoneczne nie tylko może szkodzić oczom, ale też utrudnia widzenie, oślepia i wywołuje dyskomfort. Przeciwsłoneczne soczewki okularowe powinny zatem również poprzez swoje zabarwienie oraz dodatkowe filtry neutralizować te efekty. Tu ponownie rozwiązania wypracowane przez HOYA ilustrują, w jaki sposób dobre szkła przeciwsłoneczne ułatwiają widzenie w słońcu i podnoszą jego jakość, aby czas spędzony w plenerze pozbawiony był ograniczeń i niewygody. Kilka propozycji HOYA powinno szczególnie zainteresować wszystkich w kontekście ochrony przeciwsłonecznej. Są to m.in. wysokiej klasy soczewki barwione Hoya dostępne w kilkudziesięciu atrakcyjnych i modnych kolorach, nowoczesne soczewki polaryzacyjne Hoya, które eliminują efekt olśnienia i zapewniają idealny kontrast obrazu oraz światłoczułe soczewki fotochromowe Hoya Sensity. Dzięki nim każdy może wyposażyć swoje przeciwsłoneczne okulary w szkła, które kompleksowo chronią oczy, redukują oślepiające refleksy i pozwalają widzieć lepiej w każdych warunkach pogodowych.