ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

chrzest
Porady

Inspirujące pomysły na upominek na chrzest

Pierwszy sakrament inicjacji chrześcijańskiej, jakim jest chrzest to dla wszystkich wierzących osób początek nowego życia. W naszej kulturze chrzest jest także rodzinną uroczystością, podczas której bliskie osoby obdarowują dziecko pamiątkowymi upominkami. Wybór odpowiedniego prezentu nie jest jednak łatwym zadaniem i powoduje wiele trudności. Artykuł podpowiada jakie cechy powinny wyróżniać dobry prezent na chrzest. Poniższe informacje okażą się więc nieocenioną pomocą.

Urokliwe pozytywki

   Kluczowym czynnikiem, jaki powinien wyróżniać każdy dobry prezent na chrzest, jest jego dopasowanie do okoliczności i wieku dziecka. Na tym polu otwierają się szerokie możliwości, jedną z nich są pozytywki. Wysokiej jakości pozytywki z kryształkami Swarovski znaleźć można w internetowym sklepie souvenir.pl. Każdy klient posiada swobodę w wyborze konkretnego modelu. Pozytywki to upominki, które cieszą się bardzo długą tradycją i wyróżniają się ponadczasową elegancję oraz wprowadzają unikalny klimat. Pozytywka będzie idealnym wyborem nawet dla najmłodszych dzieci, które dopiero poznają otaczający ich świat. Pozytywki umilą czas subtelną melodią oraz zainteresują postaciami wprawionymi w ruch. Najpopularniejszymi motywami są Anioł Stróż, który czuwa nad dzieckiem i chroni go od wszelkiego zła, a także baletnice i zwierzęta. Dodatkowo pozytywkę spersonalizować można za pomocą grawerunku, który zawsze przypominać będzie dziecku o osobie darczyńcy.

pozytywka swarovski

Obraz świętego patrona

     Uroczystość chrztu nierozerwalnie wiąże się z nadaniem dziecku imienia, które go kształtuje. Ciekawym pomysłem będzie więc wybranie upominku, który przedstawiać będzie świętego patrona dziecka. Młody chrześcijanin będzie mógł już od najmłodszych lat poznawać życie swojego patrona i stawać się lepszym człowiekiem. Żywoty świętych to niejednokrotnie wiele pasjonujących opowieści, które zaowocują chęcią zdobywania wiedzy.

Pamiątkowa księga

     Najważniejszym zadaniem każdego upominku na chrzest, jest symbolizowanie tego ważnego dnia oraz miłości wypływającej z sakramentu. Z reguły dziecko nie pamięta dnia swojego chrztu, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest wybranie książki, która będzie pamiątką dnia sakramentu. Umieścić można w niej życzenia błogosławieństwa oraz obietnice modlitwy, a także podpisy wszystkich gości uroczystości. Pamiątkowa księga będzie dla dziecka niesamowitą pamiątką, po latach świadomie będzie mogło nawiązać do tych wspaniałych wydarzeń i przypomnieć sobie dzień, w którym zostało włączone do chrześcijańskiej wspólnoty. Z pewnością taki prezent okaże się trafionym wyborem.