ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Akcesoria do pielęgnacji butów ze skóry
Moda

Akcesoria do pielęgnacji butów ze skóry

Obuwie ze skóry świetnie się prezentuje i jest bardzo wytrzymałe. Są to jego najważniejsze zalety, które mają wpływ na popularność tego rodzaju butów. Aby jednak cieszyć się ich wyglądem przez długi czas, należy o nie odpowiednio zadbać. W tym celu warto używać właściwych akcesoriów do pielęgnacji. Zabezpieczą one również obuwie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Podpowiadamy, jakich produktów do butów ze skóry warto używać.

Wiele osób decyduje się na zakup obuwia ze skóry, ponieważ jest ono odporne na uszkodzenia, wytrzymałe, a także bardzo ładnie wygląda. Można je nosić niezależnie od pory roku i pogody, jednak warto je odpowiednio zabezpieczyć, aby nie uległo zniszczeniu. Buty są cały czas narażone na wilgoć, sól rozsypywaną na drogach, różne zanieczyszczenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Niemożliwe jest ich całkowite uchronienie przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi czy przed zaginaniem i otarciami. Można jedynie odpowiednio zabezpieczyć obuwie, dzięki czemu będzie służyło przez długi czas. W tym celu warto stosować właściwe środki do pielęgnacji butów ze skóry, np. preparaty do impregnacji. Jest to bardzo ważna czynność, którą powinno się wykonywać regularnie.

Akcesoria do czyszczenia obuwia ze skóry

Przed przystąpieniem do impregnacji obuwia, należy je dokładnie wyczyścić. Pracownik internetowego sklepu z glanami tłumaczy, dlaczego jest to takie ważne: Wszelkie zabrudzenia widoczne na butach najlepiej usuwać od razu po powrocie do domu, ponieważ zaschnięty brud jest trudny do wyczyszczenia. W tym celu warto używać specjalnej szczotki przeznaczonej do obuwia oraz miękkiej gąbki. Najpierw należy usunąć brud z podeszwy, a dopiero później z pozostałej części obuwia. Istotne jest, aby robić to bardzo dokładnie. W trudno dostępnych miejscach można wykorzystać szczoteczkę do zębów. Po wyczyszczeniu obuwie należy dokładnie wysuszyć.

Po co impregnować obuwie skórzane?

Po zakończeniu czyszczenia można przejść do impregnacji butów, czyli zabezpieczenia ich przed wodą oraz innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, na które są narażone. Wykorzystanie odpowiednich akcesoriów sprawi, że obuwie będzie skutecznie chronione, dzięki czemu posłuży przez długi czas. Impregnaty do obuwia skórzanego ochronią je przed deszczem, śniegiem, solą, która jest sypana zimą na ulicach, a także innymi czynnikami, które mają zły wpływ na stan butów. Należy pamiętać, że obuwie powinno być dokładnie impregnowane, co oznacza, że trzeba użyć preparatu we wszystkich, nawet w trudno dostępnych przestrzeniach. Po dokładnym wykonaniu tej czynności buty należy odstawić do wyschnięcia, a następnie nałożyć na nie jeszcze jedną warstwę impregnatu. Na koniec można wypolerować obuwie miękką szczotką lub ściereczką.