ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

zakupy
Lifestyle

Jak kupować by nie żałować – dobre rady dla zakupoholików z przymrużeniem oka

Kupowanie to dla niektórych hobby, dla innych odskocznia od codzienny obowiązków, a dla jeszcze innych – styl życia. Ale są i tacy, którzy zakupy uważają za zło konieczne. Jednak chyba każdego miłośnika zakupów czy też przeciwnika spotkała sytuacja, że przepłacił bądź kupił coś czego zupełnie nie potrzebuje. Zatem, jak kupować, by nie żałować ? Oto nasze rady.

Halo czy to promocja czy nie – promocja

Gdy zbliża się czas wyprzedaży, promocji lub obniżek sporo osób się cieszy i godzinami potrafi przeglądać strony, by upolować okazje, które okazjami nie są. Dochodzi nawet do sytuacji, że robiąc zakupy stacjonarnie osoby wyrywają sobie ubrania z rąk uważając, że są one w takiej promocji, że aż błędem byłoby nie zakupienie ich. Ale jak to zwykle bywa te promocje okazują się takie jakieś niepromocyjne. Cena na metce wynosi po dużej zniżce tylko 150 złotych. Myślimy co za okazja, w końcu marynarka została przeceniona o 50% co oznacza, że kosztowała 300 złotych. Problem pojawia się wtedy, gdy przychodzimy do domu zdrapujemy cenę po promocji i naszym oczom ukazuje się cena regularna, czyli 99 złotych (sic!). Cóż tak bywa. Dlatego też absolutnie nie można kierować się cenami rzekomo promocyjnymi. Naszym zdaniem warto upatrzyć sobie kilka ubrań czy dodatków i zapisać ich ceny, wtedy podczas wyprzedaży okaże się czy rzeczywiście będą obniżone czy raczej zawyżone. Zatem można dać się nie oszukać i wcale nie musi być to proste. Wystarczy tak niewiele by nie zostać Januszem biznesu.

Kupuj to co potrzebujesz, ale nie pod wpływem impulsu

Moda jest zmienna i często to, co w jednym roku jest modne, w kolejnym staje się passe. Dlatego warto stawiać na klasykę, a więc ponadczasowe trendy. Ale oczywiście każdy z nas jest inny i są osoby, które zwyczajnie lubią zakupy i aktualne, choć zmieniające się trendy. Jednak nim zrobicie duże zakupy i wydacie sporo pieniędzy i to do tego stopnia, że Wasze konto w banku będzie świecić pustkami polecamy, a nawet zachęcamy, aby swoją decyzję przemyśleć. O ile kupicie coś klasycznego, to jeszcze będzie ok, ale gorzej jeżeli zakupicie coś, co raczej Wam się nie podoba i zasadniczo nawet nie wiecie czemu to kupiliście, to wtedy pojawia się już problem. Wystarczy tylko zajrzeć do szafy by znaleźć ubrania, które są wynikiem nieudanych zakupów. Białe kozaczki, krótka spódniczka w kolorze białym czy spodnie paperbag, by zrozumieć, że ani razu, w nich się nie było, a te rzeczy zostały zakupione bo… no właśnie nie wiadomo dlaczego.

Co można i warto kupić

Na pewno warto kupować ubrania, buty czy dodatki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu macie pewność, że posłużą Wam przez wiele lat, a także dobrze się będą prezentować. Taliowana marynarka, biała taliowana bluzka czy spodnie cygaretki z wysokim stanem to przykłady ubrań, które raczej z mody nie wyjdą. Warto też postawić na ponadczasowe i modne torby i torebki dla każdego, a więc choćby listonoszki, które notabene dostępne są w wariancie unisex, a wiec możecie zakupić jeden model i dzielić się nią z chłopakiem czy mężem. Dla kobiet ponadczasową torebką jest choćby shoperka, a dla mężczyzn – torba weekendówka.

Gdzie kupować, by nie żałować?

Cóż miejsce, gdzie kupujemy także ma znaczenie. Przed zakupami warto sprawdzić choćby opinie o sklepie, jeśli będą dobre to macie pewność, że zakupy będą udane. Oczywiście można też kupować w lumpeksach, choć nie każdemu taki wariant odpowiada, bo czasem trudno w nich znaleźć coś fajnego, choć są osoby, które zawsze mają szczęście. Warto też kupować w butikach czy dobrych sklepach z galanterią, choćby sklepie Solier, natomiast nie polecamy Wam niektórych sklepów w centach handlowych, szczególnie tych, gdzie stawia się na ilość, a nie jakość. Pamiętajcie też, że wysoka cena nie oznacza wysokiej jakości, bo niektórzy sprzedawcy windują ceny. Dlatego należy być ostrożnym i nie dać się oszukać.

Co kupować i jak kupować, by nie żałować? Odpowiedź jest prosta i brzmi: „z głową”. Zakupy powinny być przemyślane, a kupowanie pod wpływem impulsu często obarczone jest sporym ryzykiem, że kupi się coś, co jest zwyczajnie passe. Dlatego jeżeli nie chcecie wydawać pieniędzy na dziwne rzeczy, to zdecydowanie lepiej kupujcie „z głową”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.