ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Poznaj top 5 aktywności
Lifestyle

Poznaj top 5 aktywności, które sprawdzą się jeżeli lubisz czuć adrenalinę

Każda forma aktywności fizycznej jest dobra i polecana, jednak bądźmy szczerzy, nie każdemu wystarczy tylko jogging, gdyż niektórzy zwyczajnie szukają adrenaliny. Dlatego też warto poznać top 5 świetnych aktywności, które sprawdzą się właśnie dla tych, którzy poszukują mocniejszych wrażeń.

Top 1: Viking biking, czyli jazda po śniegu

Każdy z nas jest inny, co oznacza także to, że każdy może lubić inne aktywności i to jest fajne. Nie trzeba się stawiać tylko na jogging czy nordic walking, ale można postawić też na ekstremalną jazdę na rowerze. No może z tą ekstremalnością nie jest to do końca prawda, ale na pewno jazda nazywana Viking biking jest doskonałym wyborem. Co kryje się pod tą nazwą? Otóż nic innego jak jazda na rowerze po śniegu, która jest bardziej wymagająca i aby sprawdzić się w takich warunkach, musicie dobrze jeździć. Emocje także możecie poczuć i to w całej okazałości, bo jeżeli śnieg jest bardziej ubity to wtedy łatwiej wpaść w poślizg, ale dla wytrawnego rowerzysty to nie problem. Oczywiście nim zdecydujecie się na Viking Biking, to pamiętajcie, aby dokładnie sprawdzić stan techniczny rowerów. A skoro już o jeździe na rowerze mowa, to wiosenną alternatywą dla Viking biking może być jazda po lesie. Ale absolutnie nie wybierajcie takiej aktywności jeżeli macie rower miejski, wszak do tego typu atrakcji z dawką adrenaliny sprawdzają się tylko i wyłącznie  rowery do tego stworzone.

Top 2: Skok ze spadochronem

Cóż wiele osób z utęsknieniem czeka już na wiosnę bądź lato, wszak gdy jest ciepło można pozwolić sobie na więcej, wszak mamy więcej aktywności do wyboru, oczywiście aktywności z dużą nutą adrenaliny. Na pewno jedną z nich jest skok ze spadochronem. Jest to zabawa, ale i aktywność dla odważnych. Najpierw czeka Was bezwładne spadanie, a potem już lot pod czaszą. Ale pierwszy skok na pewno musicie odbyć z instruktorem, po wcześniejszym przeszkoleniu. Tutaj musimy też zauważyć, że wiele osób łapie takiego bakcyla, że robi specjalny kurs, po którym można już skakać samodzielnie.


Top 3: Wspinaczka na ściance

Mówi się, że człowiek w swoim życiu powinien próbować różnych rzeczy, co oznacza także, że różnych aktywności, wszak nie należy czegoś z góry skreślać, tym bardziej, że często, gdy jesteśmy z góry do czegoś źle nastawieni to okazuje się, że owa aktywność nam się zaczyna podobać – taki paradoks. Jeżeli chcecie spróbować czegoś nowego, to polecamy Wam wspinaczkę po ściance. Tutaj macie dwie możliwości, bo możecie wybrać wspinaczkę, podczas której będziecie asekurowani specjalną linka, ale możecie też wybrać niższe ścianki bez asekuracji. Oczywiście jedna i druga forma jest świetna i zapewni Wam sporą dawkę adrenaliny. A więc naprawdę warto.


Top 4: Przejażdżka sportowym samochodem, czyli świat widziany driftem


Może sama przejażdżka, nawet sportowym samochodem, nie byłaby specjalną frajdą, no chyba, że można by kierować Porsche. Ale jazda podczas, której widzi się świat bokiem to już zdecydowanie co innego. Dlatego też naszą czwartą formą aktywności, która daje dużo frajdy i emocji jest jazda driftem. Duża szybkość, zmiana położenia i kontrolowany poślizg wyzwala emocje, a jaką daje przyjemność. Zapewne wielu z was nie jest gotowych na aż takie wrażenia, ale warto się odważyć. Tutaj największe wrażenie robi chyba sekwencja ostrych zakrętów, które są pokonywane z dużą prędkością. Oczywiście nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo, bo przebywa się w specjalnej klatce, która spełnia wszystkie rygorystyczne normy F.I.A., czyli Międzynarodowej Federacji Samochodowej.


Top 5: Z humorem


A na końcu mamy dla Was całkiem ciekawą atrakcję ekstremalną. Gwarantujemy, że może nie będziecie się dobrze bawić, ale raczej odczujecie dużą adrenalinę, nagłe zmiany pozycji, nabawicie się kilku siniaków, a wiec naszą ostatnią ekstremalną aktywnością jest wypad do Biedronki bądź Lidla w dniu promocji. Oj, wrażenia są nie do opisania. My przez przypadek trafiliśmy, gdy na promocji, która w sumie nie była promocją były pościele. Po tej atrakcji doznaliśmy lekkiego uszkodzenia słuchu, od krzyków, kilkukrotnego najechania na stopy wózkiem, następnie przytrzaśnięto nam palec, a na koniec sfaulowano przy użyciu wózka. Zatem wrażenia nie do opisania… Ale jakby Wam się nudziło, to może warto?

Są różne rodzaje aktywności i nie ma dużego znaczenia, co wybierzecie. Ważne, aby po prostu nie siedzieć tylko w domu, lecz dobrze się bawić i zadbać o siebie.