ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

Uroda

Olej lniany na paznokcie potrafi zdziałać cuda

Zadbane paznokcie powodują, że nasze dłonie stają się piękne i chętnie je pokazujemy. Codzienna pielęgnacja, powinna dotyczyć nie tylko samej skóry i włosów, ale także paznokci. Wiele kobiet, które zdecydują się na to, by o nie zadbać, mają dylemat, jakie produkty będą najlepsze? Otóż najbardziej popularny i skuteczny jest olej lniany.

Olej lniany krok do pięknych paznokci

Przyczyną zniszczonych paznokci nie, musi być wyłącznie ich zaniedbanie. Często się zdarza, że powodem jest zła dieta, choroby, a nawet kontakt z niektórymi substancjami mającymi na nie negatywny wpływ. Wtedy jak najszybciej trzeba zacząć działać, żeby problem nie narastał.

Olej lniany na paznokcie ma bardzo pozytywny wpływ, a przede wszystkim jest bogaty w kwasy omega-3. W momencie, gdy zaczniemy go regularnie stosować, nasze paznokcie przestaną się rozdwajać. Spowoduje to, że staną się one mocne, a problem łamliwości zniknie raz na zawsze. Produkt skierowany jest, także dla osób chcących przyspieszyć wzrost paznokci.

Specyfik ten nadaje się zarówno do spożycia poprzez jego picie, a także do stosowania zewnętrznego. Ten pierwszy sposób niestety nie każdemu przypada do gustu z powodu specyficznego smaku, który nie każdy jest w stanie zaakceptować. Natomiast zewnętrzna forma użycia jest bardzo chętnie wykorzystywana przez wiele kobiet.

Olejowanie na zimno czy ciepło?

To, jaką formę wybierzemy, zależy głównie od tego ile czasu, możemy przeznaczyć na zabieg. Warto oczywiście wiedzieć, że oba sposoby są dobre i mają taki sam wpływ. Jednak jeśli możemy pozwolić sobie na chwilę relaksu najlepiej, jest przeprowadzić olejowanie na ciepło. Trzeba jedynie pamiętać, aby wybrany olej podgrzać do takiej temperatury, żeby nie poparzyć dłoni.

Istnieją dwa sposoby na podgrzanie oleju. Można to zrobić poprzez włożenie butelki z nim do gorącej wody lub ogrzanie w mikrofali. Ten ostatni wpłynie na przyspieszenie całego procesu. Po przygotowaniu preparatu zanurzamy w nim palce i czekamy około 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy dłonie i musimy odczekać jeszcze chwilę, aż olej się bardziej, wchłonie.

Proces jest nieco pracochłonny, tak więc dla Pań, które nie chcą tracić zbyt dużo czasu, świetnym rozwiązaniem jest olejowanie na zimno. Przebieg wygląda tak samo, z tym że nie musimy nic podgrzewać. Dzięki temu zabieg możemy przeprowadzać częściej, nawet dwa razy w tygodniu.

Gdzie najlepiej kupić?

To, gdzie dokonamy zakupu, zależy już od nas. Możemy go kupić stacjonarnie lub zamówić online. Można też porównać kilka sklepów i wybrać ten, który oferuje olej lniany w najkorzystniejszej cenie. Ważne jest, żeby oprócz kwoty, patrzeć na jakość produktu, jaki chcemy kupić.

Niestety cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Jednak nie oznacza to, że musimy wybierać tylko te najdroższe. Jeżeli mamy problem z wyborem, możemy poszukać opinii na temat konkretnego producenta, a tym samym produktu. Często nawet sam sprzedawca jest w stanie nam doradzić, ale wtedy to, czy kupimy naprawdę dobry olej, zależy już od uczciwości sprzedawcy.