ultramedic.com.pl

blog o zdrowiu

hybryda
Porady

Jak szybko (i bezpiecznie) ściągnąć hybrydę?

Lakiery hybrydowe to jedno z błogosławieństw współczesnej kosmetyki. Dzięki nim możemy cieszyć się pięknymi, zadbanymi paznokciami przez kilka tygodni – bez odprysków. Jednak dla wielu kobiet zdejmowanie hybrydy to prawdziwa zmora. Jak zrobić to szybko i przede wszystkim bezpiecznie?

Zmywanie paznokci acetonem

Gdy wykonujesz makijaż ust, jesteś w stanie poprawić go bez większego problemu – wystarczy zmyć całość płynem do demakijażu. W przypadku hybryd sprawa wygląda trochę inaczej. Lakier jest utwardzany pod lampą, a cały manicure właśnie dlatego jest tak popularny, że właściwie niczym nie można go naruszyć. Dlatego też pozbywanie się hybryd bywa dość problematyczne. Możesz wybrać się z tym zadaniem do kosmetyczki – to zawsze dobry pomysł. Jeśli jednak chcesz zrobić to samodzielnie, w domu, musisz zaopatrzyć się w kilka produktów:

  • Aceton lub zmywacz do hybryd,
  • Pilnik,
  • Waciki bezpyłowe,
  • Folię aluminiową,
  • Drewniany patyczek.

Zacznij od spiłowania wierzchniej warstwy lakieru, czyli tak zwanego topu. Możesz wykonać to za pomocą pilniczka. Zrób to delikatnie, by nie uszkodzić przy tym paznokcia. Następnie nasącz waciki bardzo mocno acetonem bądź zmywaczem do hybryd. Umieść je na paznokciach i zawiń folią aluminiową, by przywierały ciasno do płytki. Możesz zrobić to za pomocą specjalnych klipsów do ściągania lakieru hybrydowego, jednak nie jest to konieczne. Trzymaj folię na paznokciach przez około 15 minut. W tym czasie lakier powinien zmięknąć i zacznie sam odchodzić od płytki. Za pomocą patyczka usuń resztki lakieru. Rób to delikatnie, gdyż płytka jest dość wrażliwa po całej tej procedurze. Teraz musisz już tylko odżywić swoje paznokcie.

Ściąganie hybrydy frezarką

To najlepsza metoda ściągania hybryd, która przeznaczona jest jednak dla doświadczonych osób. Jeśli samodzielnie wykonujesz manicure hybrydowy, prawdopodobnie masz frezarkę w swoim domu. Dzięki niej pozbędziesz się hybrydy w kilka minut. Pamiętaj jednak, że stosowanie niewłaściwych frezów, bądź też zbyt mocne frezowanie może sprawić, że płytka zostanie uszkodzona. Zacznij od delikatnych frezów, które są bezpieczne dla płytki. Wykonuj szybkie ruchy, równolegle do paznokcia. I przede wszystkim nie przykładaj frezów zbyt mocno do płytki, gdyż to może mieć katastrofalne skutki. Jeśli nie masz pewności, że potrafisz się obchodzić frezarką jak profesjonalistka, lepiej wybierz pierwszą metodę.

Pamiętaj, że nieodpowiednie zdjęcie hybrydy szkodzi paznokciom. Korzystając z tych metod masz jednak pewność, że twoje dłonie są bezpieczne, a paznokcie gotowe do dalszej pielęgnacji.