Neurolog: Bielsko-Biała

Neurologia to dziedzina medycyny ściśle powiązana z psychiatrią. Neurolodzy w Bielsku-Białej zajmują się schorzeniami układu nerwowego. Badają podłoże powstałych chorób, stawiają diagnozę i zalecają odpowiednie leczenie.

Czym zajmuje się neurolog?

Neurolog zajmuje się leczeniem takich schorzeń, jak:

• Migreny
• Guzy mózgu
• Udary mózgu
• Zwyrodnienie kręgosłupa
• Rwa kulszowa
• Choroba Parkinsona
• Choroba Alzheimera

Badanie neurologiczne

Badanie neurologiczne składa się z wywiadu lekarskiego oraz badania przedmiotowego, do którego zalicza się m.in. badanie głowy i szyi, badanie chodu i postawy oraz badanie odruchów powierzchownych i głębokich pacjenta. Neurolog wykonuje także proste badanie prawidłowości mowy. W celach diagnostycznych, neurolog może zlecić szereg badań neurofizjologicznych i obrazowych, w tym tomografię i rezonans magnetyczny. W Centrum Medycznym Ultramedic lekarze specjaliści przeprowadzają badania neurologiczne zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Podstawą badania neurologicznego dziecka jest ocena rozwoju psychoruchowego.

W celu umówienia się na wizytę do specjalisty neurologa w Bielsku-Białej, zapraszamy do kontaktu z Centrum Medycznym Ultramedic.

Uwaga!!!
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS i zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak: GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚĆ I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM, to: bezwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno - epidemiologiczną tel. 504 022 816 lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego - najbliższy oddział: Cieszyn - tel. 33 854 92 00 Tychy - tel. 32 325 51 48 W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia, ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, UNIKAJ KONTAKTU Z INNYMI OSOBAMI, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Stosuj się do zaleceń
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin
Szanowni Państwo
Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, mając na uwadze bezpieczeństwo Pracowników i Pacjentów zawieszamy realizację usług medycznych. Informujemy, że do odwołania nie świadczymy w Centrum Medycznym Ultramedic usług z następujących zakresów: badania laboratoryjne, stomatologia, szczepienia, porady specjalistyczne. Po zniesieniu zagrożenia epidemiologicznego usługi będą ponownie dostępne dla Państwa.
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
×
×
WordPress Popup Plugin