Endokrynolog: Bielsko-Biała

Endokrynolog to lekarz specjalista zajmujący się zaburzeniami funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego, których rolą jest produkcja hormonów. W Poradni Endokrynologicznej w Bielsku-Białej zajmujemy się leczeniem chorób tarczycy, zaburzeń miesiączkowania oraz chorób metabolicznych. Endokrynologia to dziedzina medycyny, która wymaga ogromnej wiedzy medycznej, ponieważ choroby endokrynologiczne często mają nieswoiste objawy. Endokrynolog zajmuje się zdiagnozowaniem przyczyn problemów hormonalnych oraz ich leczeniem.

Z jakimi objawami udać się do endokrynologa?

Do najczęstszych objawów problemów z gruczołami wydzielania zewnętrznego zaliczane są:

• Zmiany skórne
• Wahania wagi
• Wahania nastroju
• Nadmierne owłosienie u kobiet
• Zaburzenia cyklu miesiączkowego
• Nadpotliwość
• Zaburzenia potencji

Często powtarzającymi się symptomami związanymi z nieprawidłową pracą jednego z gruczołów wydzielania zewnętrznego są także przewlekłe zmęczenie i ogólne osłabienie organizmu. Po zaobserwowaniu u siebie niepokojących objawów należy skorzystać z pomocy endokrynologa.

Przebieg wizyty u endokrynologa

Endokrynolodzy w Bielsku-Białej rozpoczynają wizytę od szczegółowego wywiadu medycznego, podczas którego zapoznają się zaobserwowanymi przez pacjenta objawami, poznają historię przebytych chorób, a także styl życia pacjenta. Następnie pacjent kierowany jest na szczegółowe badania diagnostyczne, w tym USG i badanie hormonów oraz krwi, które pozwolą postawić właściwą diagnozę i rozpocząć leczenie. W zależności od rodzaju schorzenia zdiagnozowanego przez endokrynologa, zalecana jest zróżnicowana terapia.

W celu umówienia się na wizytę z endokrynologiem w Bielsku-Białej, zapraszamy do kontaktu z Centrum Medycznym Ultramedic.