Endokrynolog: Bielsko-Biała

Endokrynolog to lekarz specjalista zajmujący się zaburzeniami funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego, których rolą jest produkcja hormonów. W Poradni Endokrynologicznej w Bielsku-Białej zajmujemy się leczeniem chorób tarczycy, zaburzeń miesiączkowania oraz chorób metabolicznych. Endokrynologia to dziedzina medycyny, która wymaga ogromnej wiedzy medycznej, ponieważ choroby endokrynologiczne często mają nieswoiste objawy. Endokrynolog zajmuje się zdiagnozowaniem przyczyn problemów hormonalnych oraz ich leczeniem.

Z jakimi objawami udać się do endokrynologa?

Do najczęstszych objawów problemów z gruczołami wydzielania zewnętrznego zaliczane są:

• Zmiany skórne
• Wahania wagi
• Wahania nastroju
• Nadmierne owłosienie u kobiet
• Zaburzenia cyklu miesiączkowego
• Nadpotliwość
• Zaburzenia potencji

Często powtarzającymi się symptomami związanymi z nieprawidłową pracą jednego z gruczołów wydzielania zewnętrznego są także przewlekłe zmęczenie i ogólne osłabienie organizmu. Po zaobserwowaniu u siebie niepokojących objawów należy skorzystać z pomocy endokrynologa.

Przebieg wizyty u endokrynologa

Endokrynolodzy w Bielsku-Białej rozpoczynają wizytę od szczegółowego wywiadu medycznego, podczas którego zapoznają się zaobserwowanymi przez pacjenta objawami, poznają historię przebytych chorób, a także styl życia pacjenta. Następnie pacjent kierowany jest na szczegółowe badania diagnostyczne, w tym USG i badanie hormonów oraz krwi, które pozwolą postawić właściwą diagnozę i rozpocząć leczenie. W zależności od rodzaju schorzenia zdiagnozowanego przez endokrynologa, zalecana jest zróżnicowana terapia.

W celu umówienia się na wizytę z endokrynologiem w Bielsku-Białej, zapraszamy do kontaktu z Centrum Medycznym Ultramedic.

Uwaga!!!
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS i zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak: GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚĆ I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM, to: bezwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno - epidemiologiczną tel. 504 022 816 lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego - najbliższy oddział: Cieszyn - tel. 33 854 92 00 Tychy - tel. 32 325 51 48 W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia, ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, UNIKAJ KONTAKTU Z INNYMI OSOBAMI, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Stosuj się do zaleceń
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin
Szanowni Państwo
Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, mając na uwadze bezpieczeństwo Pracowników i Pacjentów zawieszamy realizację usług medycznych. Informujemy, że do odwołania nie świadczymy w Centrum Medycznym Ultramedic usług z następujących zakresów: badania laboratoryjne, stomatologia, szczepienia, porady specjalistyczne. Po zniesieniu zagrożenia epidemiologicznego usługi będą ponownie dostępne dla Państwa.
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
×
×
WordPress Popup Plugin