Dermatolog: Bielsko-Biała

Dermatologia jest dziedziną zajmującą się diagnostyką i leczeniem różnych schorzeń skóry. Zmiany skórne mogą występować na skórze twarzy i ciała, a także na skórze głowy. Problemy dermatologiczne mogą być wywołane przez wiele czynników, takich jak stres, czy niewłaściwa dieta. Jednak nawet niepozorne przebarwienia i wykwity mogą przekształcić się w poważne choroby dermatologiczne, dlatego wszelkie zaobserwowane zmiany skórne powinny być skonsultowane ze specjalistą. Lekarze dermatolodzy pracujący w Centrum Medycznym Ultramedic w Bielsku-Białej to grupa specjalistów z ogromną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dzięki odpowiednim urządzeniom, lekarz dermatolog jest w stanie precyzyjnie określić z jakim problemem skórnym zmaga się pacjent i dobrać odpowiednie metody leczenia.

Jakie są najczęstsze problemy skórne?

Do najczęstszych chorób skóry należą: trądzik, grzybica, atopowe zapalenie skóry oraz alergie skórne. Niektóre z nich są mało dokuczliwe, inne natomiast mogą powodować ból. Zmiany skórne, zwłaszcza te w obrębie twarzy szpecą, co ma negatywny wpływ na samoocenę i samopoczucie pacjenta. Choroby skóry objawiają się w postaci plamek, wykwitów, guzków i bąbli.

Leczenie zmian skórnych – badanie dermatoskopowe

W Poradni Dermatologicznej w Bielsku-Białej zajmujemy się leczeniem wszelkich chorób skórnych u dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Dermatolog przeprowadza badanie za pomocą dermatoskopu. Jest to niewielkie urządzenie, które pozwala na oględziny zmiany skórnej w powiększeniu, dzięki czemu można dokładnie określić jej wielkość, kształt oraz inne parametry. Dzięki nowoczesnym technikom mamy możliwość precyzyjnej diagnostyki zmian barwnikowych, naczyniowych i innych.
W Ultramedic znajduje się także Poradnia Dermatologiczna Dla Dzieci, gdzie diagnozujemy i leczymy choroby skóry powszechne oraz te rzadziej spotykane u dzieci w różnym wieku.

W celu umówienia się na wizytę z lekarzem dermatologiem w Bielsku-Białej, zapraszamy do kontaktu.